Kopražojuma filmas «Elpa marmorā» pirmizrāde Čehijā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Otrdien, 3. jūlijā, 53. starptautiskajā Karlovi Varu kinofestivālā, konkursa programmā «East of the West» notiek Lietuvas, Latvijas un Horvātijas kopražojuma spēlfilmas «Elpa marmorā» (Kvėpavimas į marmurą) pirmizrāde. Latvijas kinoteātros filmu sāks demonstrēt 2018. gada septembrī.

Filma ir starptautiski pazīstamās lietuviešu režisores Ģiedres Beinoriūtes debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā. Tās nacionālā pirmizrāde notika šāgada martā Viļņas festivālā Kino pavasaris, tagad starptautiskā pirmizrāde - 3. jūlijā pulksten 18:30 Karlovi Varu municipālajā kinoteātrī, 53. Starptautiskā Karlovi Varu kinofestivāla (KVIFF) konkursa programmā East of the West.

Karlovi Varu starptautiskais kinofestivāls ir viens no tradīcijām bagātākajiem un vecākajiem Eiropas kinofestivāliem, kas īpaši akcentē Austrumeiropas filmas. Šogad tas norisinās 53. reizi, Čehijas kūrortpilsētā Karlovi Vari, kur filmas tiek vērtētas trīs konkursa programmās – oficiālais konkurss, East of the West un dokumentālo filmu konkurss.

Filma «Elpa marmorā» tapusi Lietuvas filmu studijā «Just a Moment» (producente Dagne Vildžiūnaite) sadarbībā ar Latvijas filmu studiju «Mistrus Media» (producente Inese Boka-Grūbe) un horvātu kompāniju Aning Film. Filmas kopprodukcijas izveidi atbalstījis Latvijas Nacionālais Kino centrs.

Filma ir sociālkritisks stāsts par mūsdienu sabiedrības vērtībām savstarpējo attiecību un laikmeta kontekstā, par vientulību, par ģimenes un bērna attiecību modeli. Filmas pamatā ir lietuviešu rakstnieces Lauras Sintijas Černiauskaites populārais darbs Elpa marmorā, par kuru rakstniece saņēmusi Eiropas Savienības balvu literatūrā. Stāsta centrā ir 35 gadus veca, mūsdienīga un intelektuāla sieviete Izabella, kura ar vīru dzīvo lauku mājā netālu no kādas lielas pilsētas. Viņiem ir septiņus gadus vecs dēls Gaiļus, kurš slimo ar epilepsiju, bet apveltīts ar gaišu prātu un ir daudz gudrāks, nekā citi viņa vecuma bērni. Izabella nolemj adoptēt sešus gadus veco Iļju, visnejaukāko un noslēpumaināko netālā bērnunama audzēkni, bet tad sākas sarežģījumi viņas attiecībās ar vīru.

«Liels prieks, ka mūsu studijas sadarbība ar Lietuvu ir tikusi augsti novērtēta un filma Elpa marmorā iekļauta šī Eiropai tik nozīmīgā festivāla konkursa programmā. Īpašs paldies komandai, kas no Latvijas puses strādāja, lai padarītu šo filmu par notikumu,» saka filmas kopproducente Inese Boka Grūbe. Filmā piedalījusies latviešu aktrise Guna Zariņa, kura Beatričes lomas vajadzībām mācījusies lietuviešu valodu; filmas mūzikas autors ir Vestards Šimkus, filmas montāžas režisors – Armands Začs, filmas attēla pēcapstrādi Latvijā veikuši Andrejs Rudzāts un Pēteris Sudakovs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu