Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šonedēļ Dziesmu un deju svētku konkursu fināli

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju, pūtēju orķestru un koklētāju ansambļu konkursu fināli, kā arī koru konkursa pusfināls, informē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Fināla uzvarētāju apbalvošana un rezultātu paziņošana notiks katra konkrēta konkursa izskaņā.

Sestdien, 2. jūnijā, no plkst.9 līdz 22 Lielajā Ģildē notiks Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentīsies 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens, Daiņus Pavilonis, Andeja Šolara. Kolektīvi sacentīsies trīs grūtības pakāpēs, kurās uzvarētāji iegūs godalgotās vietas, bet tikai viens kolektīvs no visiem iegūs Dziesmusvētku Lielo balvu.

Tāpat 2. jūnijā no plkst.9 līdz 17.40 Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Latvijas koklētāju ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentīsies 19 koklētāju ansambļi trijās grūtības pakāpēs (A, B un C). Ansambļu sniegumu vērtēs Valdis Butāns, Aldis Liepiņš, Aiste Bružaite, Ilze Žvarte, Linda Kūla.

Savukārt 2. jūnijā no plkst.10 un 3 jūnijā no plkst.11 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koru konkursa pusfināli, kuros par iespēju startēt koru konkursa «Dziesmu kari» finālā sacentīsies 57 kori. Pusfinālistus vērtēs diriģenti Māris Sirmais, Sigvards Kļava, Andris Veismanis, Jānis Erenštreits, komponisti Rihards Dubra.

Svētdien, 3. jūnijā, no plkst.13 Dailes teātrī notiks deju kolektīvu konkurss, kurā par Dziesmu un deju svētku divām Lielajām balvām sacentīsies 18 kolektīvi. No plkst.13 līdz 14.15 sacentīsies D grupas kolektīvi, no plkst.15 līdz 18.15 ar pauzi no plkst.16.15 līdz 17.30 - A grupas kolektīvi.

Deju kolektīvu finālu vērtēs Lietuvas Nacionālās operas un baleta baletmeistare un mākslinieciskā vadītāja Jūrate Sodīte-Bradauskiene, Igora Moisejeva Valsts akadēmiskā tautas deju ansambļa mākslinieciskā vadītāja Jeļena Ščerbakova, Borisa Grinčenko Kijevas universitātes tautas un skatuviskās dejas pasniedzējs Oļegs Kopijevskis, Tartu universitātes, Vīlandes Kultūras akadēmijas lektors, horeogrāfs, baletmeistars Pauls Bobkovs, Oulu universitātes Lietišķo zinātņu deju nodaļas fakultātes vecākais lektors Petri Kaupinens, Latvija Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa un virsvadītāja Rita Spalva horeogrāfe.

Ierobežotā vietu skaita dēļ ieeja uz konkursu ir tikai ar bezmaksas ieejas kartēm, kas no šodienas pieejamas Dailes teātra kasēs. Lielākā daļa no pieejamajām ieejas kartēm gan atvēlēta pašiem konkursa dalībniekiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu