Kur palikusi rīdzinieku un tūristu iemīļotā «Villendorfas Venera»?

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pirmdien demontēta tika skulptūra «Villendorfas Venera 21. gs.», kas jau kopš 2010. gada atradās pie Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) galvenās ieejas un bija kļuvusi par iecienītu tūristu apskates objektu. Taču skulptūras autore Brigita Zelča-Aispure mierina, ka populārais tēls savā vietā atgriezīsies jaunā veidolā.

«Villendorfas Venēra ir mans bakalaura darbs, kurš – kā jau studiju darbs – tika risināts un veidots no pagaidu materiāliem: putuplasta un plastikāta. Esmu ļoti pateicīga visiem, kam šis mākslas objekts sagādāja domātprieku, bet – kā jau katram no pagaidu materiāliem tapušajam darbiem, arī Venērai pienāk brīdis, kad ir jāpārtop noturīgā materiālā – nerūsējoša tēraudā, lai nezaudētu sākotnējo estētisko risinājumu. Tāpēc šobrīd Venēra pamet Rīgas centru, lai atjaunota atgrieztos tuvāko gadu laikā,» stāsta darba autore Brigita Zelča-Aispure.

Kā pavēstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Ozola, bakalaura darbs «Villendorfas Venera 21. gs.» B. Zelčas-Aispures radošajā attīstībā iezīmēja ko līdzīgu pārejas punktam – estētiski pašvērtīga skulptūra funkcionēja kā neordinārs vides objekts. Rīgas 21. gadsimta Venera kičīgajā disko bumbas ietērpā saņēma nomināciju «Dienas» gada balvai kultūrā (2010). Vairāki mākslinieces B.Zelčas-Aispures mākslas darbi tapuši Borisa un Ināras Tetervu fonda programmas «Māksla publiskā telpā» ietvaros – Klusā daba Botāniskajā dārzā un Mala Viesturdārzā.

«Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades pasākumu ietvaros LMA plāno piesaistīt finanšu līdzekļus, lai atjaunotu un atgrieztu LMA fasādes priekšā darbu «Villendorfas Venera 21. gs.», lai tas turpinātu priecēt rīdziniekus un ārzemju viesus,» norādīja LMA rektors Kristaps Zariņš.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu