Mūžībā devies fotogrāfs Imants Prēdelis

LETA
Mūžībā devies fotogrāfs Imants Prēdelis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Aizvadītajā svētdienā, 20. maijā, mūžībā devies latviešu fotogrāfs Imants Prēdelis, informēja Latvijas Mākslas akadēmijā.

Prēdelis dzimis 1950. gada 1. janvārī. Desmit gadu vecumā Prēdelis Jēkabpils Pionieru namā pie skolotāja Valda Sakara apguva un attīstīja pirmās fotografēšanas un kino uzņemšanas prasmes. Viņa profesionālajai izaugsmei nozīmīgs bija darbs Rīgas kinostudijā par kinooperatora asistentu pie dokumentālo filmu režisora un operatora Ivara Selecka.

Fotogrāfa darbi 70. gados izmantoti publikācijām laikrakstos, žurnālos, kā arī vēlāk grāmatās, kalendāros, atklātnēs. Viņa foto arhīvs glabā daudzus unikālus foto, piemēram, fotoreportāžas no ASV prezidenta Bila Klintona, pāvesta Jāņa Pāvila II, Mihaila Gorbačova un Borisa Jeļcina vizītēm Latvijā.

Tāpat Prēdelis fotografējis Ojāra Vācieša, Anša Epnera, Lilitas Bērziņas, Ēvalda Valtera un daudzu citu Latvijas kultūrai nozīmīgu cilvēku portretus.

«Imants bija cilvēks ar misijas apziņu - viņu vadīja doma, ka tas, ko viņš dara ir vajadzīgs Latvijas sabiedrībai kā daļai no pasaules. Šī apziņa viņu vadīja arī dzīves izskaņā, līdz pēdējiem spēkiem strādājot pie foto materiāla sagatavošanas Latvijas Mākslas vēstures sējumiem un jaunās Latvijas enciklopēdijas,» fotogrāfu aprakstīja viņa tuvinieki.

Atvadīšanās no Prēdeļa notiks piektdien, 25. maijā, plkst.13 Rīgas krematorijā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu