Pulksten 16.00 sāksies botāniskais pārgājiens pa Āraišu apkārtni ārstniecības augu iepazīšanā kopā ar zāļu sievu Līgu Eglīti. Tāpat pulksten 16.00 norisināsies arī Goda saimnieku «tējas stunda» jeb tikšanās ar Amatas novada Goda saimniekiem un «Latvijas Goda apļa» īpašajiem viesiem īpaši veidotā brīvdabas bibliotēkā, kas būs tapusi sadarbībā ar Ģikšu bibliotēku. Tur norisināsies diskusija «Es pats saimnieks savā zemē», aplūkojot gan vēsturisko, gan patriotisko un praktisko skatpunktu. Piedalīsies vēsturnieks un diplomāts dr. hist. Gints Apals, Kārļa muižas saimnieki Baiba un Jānis Stepiņi, mākslinieks un rūpnieks Egons Garklāvs, «Amatciema» idejas autors un īstenotājs Aivars Zvirbulis, zemnieku saimniecības «Ozoliņi» saimniece un augu tēju vācēja Brigita Lūkina, Drabešu pagasta hidroelektrostacijas atjaunotājs Jānis Leišavnieks un lauku sētas «Amatas mellenes» saimniece Marita Krūskopa.
Vakara noslēgumā pulksten 22.30 sāksies koncertuzvedums, kurā varēs ieklausīties vokālās grupas «Latvian Voices» meiteņu jaunajā dziesmu programmā, kas saplūdīs kopā ar 50 tautisko deju dejotāju priekšnesumu saulrieta mistērijā, kas būs uzvedums ar gaismas spēlēm un uguns elementiem.
Biļetes uz pasākumu iegādājamas iepriekšpārdošanā bezrindas.lv, kā arī būs pieejamas pie ieejas.
Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100». Šīs nedēļas pasākums tapis sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla «Latvijas Goda aplis» mājas lapā godaaplis.lv. Nākamais pasākums notiks 13. jūlijā Pļaviņu novadā.
Festivāls «Latvijas Goda aplis» ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām un aicinot pievienoties ikvienu interesentu un pašmāju kultūras cienītāju. Festivāls turpināsies līdz pat šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā «Staro Rīga». Attiecīgi arī «Latvijas Goda apļa» pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100» sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.