Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atkārtoti izdota grāmata «Latviešu sadzīves tradīcijas un godi»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: jumava.lv

Apgāds «Jumava» pēc 2010. gada, kad pirmoreiz iznāca Diānas Karašas grāmata, turpina kopt latvisko dzīvesziņu. Šajā - Vispārējo Dziesmu un deju svētku - gadā katrai sevi cienošai latviešu ģimenei mājās nepieciešami «Latviešu sadzīves tradīcijas un godi», kurā apkopots bagātais latviešu kultūras mantojums, kas saglabājams nākamajām paaudzēm.

Kā novēl apgāda «Jumava» redakcija, «dzīvesgudrība un radošums lai palīdz šīs grāmatas lasītājiem gadsimtos uzkrātās zināšanas un tradīcijas iekļaut ikdienas un svētku norisēs, ļauj apzināties latviskumu un tautas gudrības avotus».

Foto: jumava.lv

«Godi un tradīcijas ir tautas kultūras sastāvdaļa, kas nodrošina tai nepazušanu citās tautās. Dzīvotspējīgas ir tikai tās tautas, kas ciena un godā savu senču tikumus un paražas, viņu dzīvesgudrību un atziņas. Šis, no dažādiem literatūras avotiem apkopotais materiāls nav zinātnisks apcerējums. Kā raibā lupatu deķī te savijušies saulgriežu svētki un citas latviskajā sadzīvē atzīmētas dienas, tradīcijas un ticējumi, kas ar tām saistīti, tādējādi ļaujot iepazīties ar šī atstātā tautas kultūras mantojuma dažādajām šķautnēm un katram pašam izvērtēt, kas pieņemams un pārņemams, kas - nē,» skaidro grāmatas autore Diāna Karaša.

www.jumava.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu