Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Parīzē prezentēs pēc Egila Rozenberga skices veidotu gobelēnu

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Parīzes manufaktūrā «Mobilier national» šodien notiks tekstilmākslinieka Egila Rozenberga gobelēna «Refleksijas - pārdomas 1948.13» svinīga pabeigšana un nogriešana no stellēm, informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.

Rozenbergs 2015. gadā piedalījās Francijas Kultūras ministrijas starptautiskajā gobelēnu metu konkursā, kurā ieguva iespēju izaust savu darbu kādā no Francijas gobelēnu darbnīcām. Pēc latviešu meistara skices Parīzes audējas strādāja trīs gadus, un šodien svinīgā pasākumā notiks lielformāta gobelēna pabeigšana un nogriešana no stellēm.

Gobelēna aušanu 2016. gadā sāka viena meistare, kurai pakāpeniski pievienojās vēl divas. Kompozīcijas kopējā platība ir 9,03 kvadrātmetri. «Audējas izmantoja 12 toņu vilnas dziju un zīda diegus, pievēršot vērību zīmējumā atveidoto liekto līniju precīzai pārnešanai, vienlaikus cenšoties saglabāt skices zilo, violeto un zeltaino pasteļtoņu vibrējošo irdenumu. Izmeklētās krāsu nianses un tehniski perfektais izpildījums visā pilnībā realizē autora ieceri, pārvēršot to monumentālā tekstilmākslas darbā,» Rozenberga darba tapšanu aprakstīja Sujunšalijeva.

Ceremonijas laikā tiks prezentēts arī otrs Rozenberga gobelēns «Refleksijas - pārdomas 1948.20», kas tapis Bovē manufaktūrā. Notikumu ar savu klātbūtni pagodinās kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Francijas kultūras ministre Fransuāza Nisena un «Mobilier national» direktors Ervē Lemuāns.

Foto: publicitātes

Abi gobelēni šogad no 7. jūnija līdz 26. augustam būs aplūkojami LNMM un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstādē «Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no «Mobilier national» kolekcijas». Šī izstāde norisināsies paralēli sestajai Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei «Tradicionālais un laikmetīgais. Identitāte».

Rozenbergs kopš 1968. gada piedalījies vietēja un starptautiska mēroga izstādēs un projektos, kā arī rīkojis vairākas apjomīgas personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Viņa darbi glabājas dažādu valstu muzejos, tai skaitā LNMM, Mākslas un dizaina muzejā Ņujorkā un Klīvlendas Mākslas muzejā (ASV). Latvijas Mākslinieku savienībai Rozenbergs pievienojās 1971. gadā. Mākslinieks savas karjeras laikā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī vairākiem ārvalstu apbalvojumiem.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu