Mākslas muzejā Egila Rozenberga gobelēni

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

No 8. jūnija līdz 26. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Kupola zālē (5. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā) būs skatāma Egila Rozenberga personālizstāde «Transfigurācija», informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Dace Lamberga.

Latvijas valsts simtgades vasara māksliniekam Egilam Rozenbergam aizsākusies ar dalību izstādē «Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no «Mobilier national» kolekcijas Francijā» Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un 6. Rīgas Starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālē «Tradicionālais un laikmetīgais» LNMM izstāžu zālē «Arsenāls». Taču personālizstāde «Transfigurācija» ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālei vairāku gadu garumā īstenots projekts, kas radoši ataino laikmetam tipiskos simbolus un zīmes, tehnoloģiju un materiālu būtiskās pārvērtības.

Atsaucoties uz tradicionālo aušanas tehniku un klasisko sienas segas formātu, Egils Rozenbergs savos objektos vēlas parādīt 20. gadsimta beigu un 21. gadsimta sākuma elektroniskajam laikmetam raksturīgas izteiksmes iespējas. Meistars pievērsies līdz tam neizmantotiem materiāliem un motīviem, rosinot pārdomas par to, kādā neparastā laikā mēs esam dzīvojuši – kad valdīja vinila skaņuplates, kad sākās magnetofonu ēras attīstība no platajām uz šaurajām lentām. Tad visus prātus pārņēma video, kas informēja par pasaules notikumiem un jaunāko kino jomā, ko stagnācijas laika Latvijā citādi nebija iespējams iepazīt. Taču visas reiz aktuālās tehnoloģijas ir ātri novecojušas, bet materiāli palikuši. Tāpēc Egils Rozenbergs dabīgo izejvielu vilnas un linu vietā tagad izmēģina sintētiskas, darbojas ar video- un audiolentēm, polipropilēna un citām šķiedrām. Vienlaicīgi viņa autortehnikā izpildītie telpiskie objekti atklāj tekstilmākslai neierastu izejvielu īpatnības un spēju reflektēt gaismu, kas palīdz kāpināt vizuālo izteiksmību.

Foto: Publicitātes

Egila Rozenberga personālizstādē «Transfigurācija» pa visu muzeja Kupola zāles apjomu dažādā augstumā tiks eksponēti desmit lielformāta tekstilmākslas darbi, kuru vidējais izmērs ir 300 х 250 cm. Dekoratīvo šķiedras audumu kompozīcijās autors kā mūsdienu stila iezīmes transformē mākslīgo kristālu struktūru un mikroshēmu grafiskos risinājumus.

Par mākslinieku

Egils Rozenbergs 1971. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu un kopš 1969. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārzemes – ASV, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Lietuvā, Norvēģijā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Klīvlendas Mākslas muzeja (ASV), Ņujorkas Mākslas un dizaina muzeja (ASV), Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas (Maskava), Krievijas Mākslinieku savienības (Maskava), ING bankas (Karakasa, Venecuēla), Dānijas Karaļnama (Kopenhāgena) kolekcijās, kā arī Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā, Latvijas Republikas pārstāvniecībā ANO (Ņujorka) un citās sabiedriskās iestādēs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu