Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sergeja Zemļanska vadībā Liepājas teātrī top Gogoļa «Precības»

TVNET
Sergeja Zemļanska vadībā Liepājas teātrī top Gogoļa «Precības»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Liepājas teātrī atgriezies režisors un horeogrāfs no Krievijas Sergejs Zemļanskis, lai kopā ar Liepājas teātra aktieriem radītu kustību izrādi, kurai par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija «Precības». Skatītāji ar režisora darbu varēja iepazīties pirms 3 gadiem, kad viņa vadībā tapa Raiņa jaunības traģēdijas versija – «Indulis un Ārija», kas joprojām ir Liepājas teātra repertuārā un tika nominēta 3 «Spēlmaņu nakts» balvām – tai skaitā – kā gada labākā izrāde.

Šī S. Zemļanskim nav pirmā reize, strādājot ar Gogoļa lugām. 2016. gadā Maskavas Jermolovas teātrī viņš iestudējis autora lugu «Revidents».

«Humors kustībā – tas ir sarežģīts un radošs process. Jāatrod tāds humora veids, kuru izteikt ar plastiku un kuru saprastu skatītājs. Jāparāda noteikts tēlu raksturs, emocijas un apkārtējā vide. Tas ir skrupulozs meklējumu un atlases process,» par iestudējuma tapšanu stāsta S. Zemļanskis.

19. gadsimtā radītā Gogoļa luga ir aktuāla arī mūsdienās – stāstot par mīlestības līkločiem un sev piemērota partnera izvēli dzīvei, tomēr lugas dialogi ir samērā naivi, tāpēc forma, kādā strādā S. Zemļanskis, ir lielisks veids, kā Gogoļa lugu skatītājiem atklāt no jauna.

Agafja Tihonovna nolēmusi precēties. It kā – jo īstas pārliecības viņai par to nav. Tad nu talkā nāk savedēja Fjokla, piedāvājot viņai piecus līgavaiņus uzreiz. Kurš būs īstais? Un vai tiešām apprecēties var tik viegli?

Iestudējumā piedalīsies aktieri – Ilze Trukšāne, Sigita Jevgļevska, Karīna Tatarinova, Rolands Beķeris, Gatis Maliks, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Armands Kaušelis, Anete Berķe, Sandis Pēcis.

Iestudējumam oriģinālmūziku radījis komponists Pāvels Akimkins, skatuves noformējumu un kostīmus – Maksims Obrezkovs. Intensīvos spēka treniņos un jogas nodarbībās, kurās aktieri tiek sagatavoti gaidāmajam iestudējumam, kopā ar režisoru strādā arī repetitore Liene Grava. Iestudējumam tapt palīdz arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

«S. Zemļanska iestudējumi ir vērienīgi un krāšņi – viņa vadībā Krievijā tapušas tādas izrādes kā «Kaligula», «Žanna d’Arka», «Kamēliju dāma», «Dēmons» un citi. Esam nudien priecīgi, ka viņš piekrita atkal strādāt Liepājā,» par izrādes nozīmību saka mārketinga direktore Jevgenija Skoraja.

Pirmizrāde «Precībām» paredzēta 25. martā!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu