Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijai sudrabs 11. Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā «Summer Signs» Jelgavā Latvijas pārstāvis Kārlis Īle ieguvis otro vietu par skulptūru «Vientuļā lelle», informēja Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» pārstāve Diāna Mamedova. Pirmo vietu festivālā par skulptūru «Draudzība» ieguva Lietuvas pārstāvies Martins Gauba, savukārt trešo vietu par skulptūru «Aktrise» ieguva Krievijas pārstāvis Aleksandrs Skarednovs.

Savukārt Krievijas pārstāvis Jurijs Mistriukovs ieguva veicināšanas balvu par skulptūru «Aptverot pasauli». Žūrijas simpātiju balvas saņēma Portugāles pārstāvis par skulptūru «Aizkulises» un Krievijas pārstāvis Jevgēnijs Tarnopoļskis par skulptūru «Mājas teātris».

Festivālam iesniegtos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, tēlnieks, profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, arhitekte, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Aija Ziemeļniece un skulptors, vairāku Starptautisko smilšu skulptūru festivālu «Summer Signs» laureāts Donāts Mockuss.

Smilšu skulptūras tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā tehniskais izpildījums, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojums un radošums.

Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcēja 17 profesionālus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Bulgārijas, Portugāles, Francijas un Krievijas. Festivāla tēma ir veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu.

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts 10. jūnijā no plkst.10 līdz plkst.24 un 11. jūnijā no plkst.10 līdz plkst.23.

Parka darba laikā tiks piedāvāta kultūras un izklaides programmu, kurā notiks izrādes bērniem, rotaļas un radošās darbnīcas, kā arī uzstāsies grupas «Tumsa», «Triana Park», «Opus pro», dziedātāji Ivo Fomins un Normunds Rutulis un citi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu