Pēc Analta teiktā, latvieši iemieso cilvēka, tehnoloģiju un dabas mijiedarbību, jo, atšķirībā no Lielbritānijas, Latvijā aptuveni pusi teritorijas klāj meži un netālu no pilsētām ir ezeri, upes un jūra, liekot iedzīvotājiem domāt par ilgtspējīgu mežsaimniecību un ekosistēmas dabīgu atjaunošanos.
Pretī tai tiks izvietots «Statistikas sols», kas ir cilindra formas, veidots no koka, un atspoguļo statistiku par Latvijas mežaudzi.
Analts skaidroja, ka instalācija kopā ar solu tiek veidota Latvijā. Lai aptuveni tonnu smago eksponātu būtu iespējams transportēt, stikla siena veidota no pieciem blokiem. Tās veidošanā iesaistījušies vietējie inženieri, radot risinājumus nepārtrauktai kondensāta veidošanai.
Biennāles laikā 18.septembrī notiks Latvijai veltīta pasākumu programma, kuras laikā diskusijās piedalīsies radošo industriju, dizaina un sociālantropoloģijas jomu eksperti no Latvijas un Lielbritānijas. Diskusiju mērķis ir rosināt domāt par sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu dizainu, par Latvijas ekosistēmu, sabiedrības iesaisti tajā, kā arī spēju apvienot dažādu kultūru pieredzi.
Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pauda cerību, ka Analta līdzšinējās mācības un darba pieredze Lielbritānijā atspēkosies, un autors būs radis veidu, kā ar savu instalāciju sasniegt vietējo auditoriju. Tāpat ministre norādīja, ka Latvijas savas prasmes dizaina jomā starptautiskajai auditorijai parādīja šī pavasara Londonas grāmatu tirgū, kur apmeklētāji novērtējuši ne tikai Latvijas stenda, bet gan arī tajā eksponēto grāmatu dizainu.