Kannu kinofestivālu atklāj ar irāņu režisora Asgara Farhadi filmu

LETA
Kannu kinofestivālu atklāj ar irāņu režisora Asgara Farhadi filmu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Otrdien sākas prestižais Kannu kinofestivāls, ko atklāj irāņu režisora Asgara Farhadi filma «Everybody Knows», kurā galvenās lomas atveido Penelope Krusa un Havjers Bardems. «Everybody Knows» («Todos Lo Saben») ir Farhadi pirmā filma spāņu valodā un pirmā filma spāņu valodā, ar kuru atklāts Kannu kinofestivāls kopš režisora Pedro Almodovaras filmas «Sliktā audzināšana» («La mala educación») 2004. gadā.

Spānijā uzņemtais psiholoģiskais trilleris sacentīsies arī par festivāla galveno balvu «Zelta palmas zars». Šī ir pirmā reize pēc sešu gadu pārtraukuma, kad filma, ar kuru tiek atklāts festivāls, arī pretendē uz tā galveno godalgu.

Farhadi 2011. gada filma «Šķiršanās» «A Separation» saņēma «Oskaru» un Berlīnes kinofestivāla «Zelta lāci», tomēr Kannu festivāla galveno balvu viņš nekad nav izcīnījis.

Tiesa gan, divas viņa nākamās lentes «The Past» (2013) un «The Salesman» («Komivojažieris») (2016) saņēma Kannu godalgas par labāko scenāriju, kā arī labākā aktiera un aktrises godalgas.

«Everybody Knows», kurā spēlē arī Argentīnas zvaigzne Rikardo Darins, ir stāsts par kādu sievieti, kas atgriežas no Buenosairesas savā dzimtajā ciematā Spānijā ar vīru un bērniem.

Krusa un Bardems ir spāņu valodā runājošo kino zelta pāris, un viņiem bijušas galvenās lomas vairākās filmās, arī pagājušā gada lentē «Loving Pablo» - filmā par kādu žurnālisti, kas iemīlas Kolumbijas bēdīgi slavenajā narkobaronā Pablo Eskobarā.

45 gadus vecais Farhadi ir viens no ievērojamākajiem Irānas režisoriem, kurš savā dzimtenē un aiz tās robežām iemantojis atzinību ar spraigiem un rūpīgi izstrādātiem stāstiem.

«Everybody Knows» uz kinoekrāniem Francijā iznāks 9. maijā - dienu pēc Kannu festivāla atklāšanas.

Par festivālu

Kannu kinofestivāls šogad norisināsies 71. reizi, un to aizēnojis strīds ar video straumēšanas kompāniju «Netflix» un seksuālās uzmākšanās skandāls, kas izcēlies ap Holivudas producentu Hārviju Vainstīnu.

Festivāla atklāšanas priekšvakarā austrāliešu aktrise un divkārtējā «Oskara» balvas laureāte Keita Blanšeta, kura šogad vada festivāla žūriju, žurnālam «Variety» atklāja, ka Vainstīns neatbilstoši izturējies arī pret viņu.

Jau vēstīs, ka šogad kinofestivālā nepiedalās «Netflix» filmas, kompānijai protestējot pret jaunajiem noteikumiem, kas aizliedz filmām, kuras nav izrādītas Francijas kinoteātros, pretendēt uz galvenajām balvām. «Netflix» pagājušajā gadā izrādīja divas filmas prestižajā kinofestivālā, bet izraisīja skandālu, atsakoties demonstrēt filmu «Okja» Francijas kinoteātros, pirms tā nebija izrādīta «Netflix» lietotājiem.

Francijas likumi nosaka, ka filmas nedrīkst būt pieejamas straumēšanai trīs gadus pēc pirmizrādes kinoteātros.

Šis noteikums tiek uzskatīts par novecojušu, ņemot vērā pirātisma pieaugumu un lielās straumēšanas platformas ASV, piemēram, «Netflix» un «Amazon».

«Netflix» ir gatava izrādīt savas filmas Francijas kinoteātros, bet kompānija nav gatava gaidīt trīs gadus, lai piedāvātu šīs filmas savās platformās.

Kannu kinofestivāls norisināsies 11 dienas, un par drošību festivāla laikā gādās 700 policisti. Ap norises vietu izvietoti arī 400 milzīgi podi ar dekoratīviem augiem, kas kalpo kā drošības barjera.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu