Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valsts finansējumu saņem 12 kino projekti

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Noslēdzies Nacionālā Kino centra izsludinātais 2018. gada jaunu filmu ražošanas konkurss, valsts atbalstu kopumā saņem 12 filmas - divas spēlfilmas, trīs animācijas filmas un septiņas dokumentālās filmas.

Filmu ražošanas projektu konkurss ir gada lielākais notikums Latvijas filmu nozares finansējuma apritē, galvenais starta punkts jaunu filmu uzņemšanas sākumam. Konkursā atbalsta pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu vai ražošanas pabeigšanu. Konkursā kopumā tika izvērtēti pavisam 29 projekti - 7 spēlfilmas, 10 animācijas filmas un 12 dokumentālās filmas.

Filmu ražošanas projektu konkursa kopējais finansējums ir 971 907 eur, no tā 476 998 piešķirts spēlfilmu ražošanai, 306 225 dokumentālajām filmām un 144 071 animācijas filmām. Finansiālā atbalsta apmēru katram projektam un filmu anotācijas atradīsiet pielikumā.

Konkursā atbalstīta divu jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu ražošana - darbu pie mūsdienu drāmas Nemierīgie prāti sāks režisori brāļi Lauris Ābele un Raitis Ābele (producente Kristele Pudāne, Tritone Studio), arī filmas stāsts ir par diviem brāļiem, Robertu un Mārtiņu. Otrs atbalstītais projekts ir režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma Gads pirms kara (producents Roberts Vinovskis, studija Lokomotīve), mēmā kino stilizācijā veidots kāda avantūrista piedzīvojumu stāsts pasaules vēsturei zīmīgā 1913. gada garumā.

Animācijā atbalstīta trīs projektu ražošana - jaunas filmas veidot sāks režisori Vladimirs Leščovs (studija Lunohod), Jurģis Krāsons (studija Krasivo Limited) un debitante Agnese Aizpuriete (filmu studija Rija).

Konkursā atbalstīta arī septiņu dokumentālo filmu ražošana, savus projektus veidos režisori Ieva Ozoliņa, Pēteris Krilovs, Laila Pakalniņa, Renārs Vimba, Aija Bley, Matīss Kaža un Brigita Eglīte.

Animācijas filmu projektus vērtēja eksperti Anna Veilande Kustikova, Bruno Aščuks un NKC pārstāve Kristīne Matīsa, spēlfilmu projektus - Pēteris Krilovs, Atis Amoliņš un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu projektus - Daira Āboliņa, Andris Gauja un NKC pārstāve Lelda Ozola. Jau trešo gadu projektu vērtēšanā piedalījās arī sabiedrības pārstāvji ar savu viedokli par projektu aktualitāti Latvijas filmu skatītājiem, šogad tie bija Baltijas Mediju izcilības centra programmu direktore Gunta Sloga, sociālantropologs Kristians Zalāns, kinoteātra Splendid Palace ciklu lektore un LKA studente Lauma Kaudzīte un SIA «Forum Cinemas» vadītājs Normunds Labrencis (filmu izplatītāju pārstāvis).

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu