Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nacionālā teātra valdes locekļa amatam pieteikušies deviņi pretendenti

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu pieteikušies deviņi pretendenti, sacīja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Nacionālā teātra valdes locekļa pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs un vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas pēdējo septiņu gadu laikā iegūta valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā.

Tāpat no amata kandidātiem tiek gaidītas teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu citu svešvalodu, tai skaitā angļu valodas zināšanas. Par obligātām konkursā tiek norādītas zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši teātra nozari, kā arī valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskās plānošanas prasmes un orientācija uz rezultātu sasniegšanu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, Nacionālā teātra valdes locekļa amata mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3116 eiro.

Kā ziņots, KM 30.janvārī izsludināja konkursu uz Nacionālā teātra valdes locekļa amatu, kurā varēja pieteikties līdz 19. februārim, bet, saņemot četrus pieteikumus, ministrija šo termiņu pagarināja līdz 23. martam.

Pieteikumus šim amatam izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pildīs KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus - VSIA «Latvijas Nacionālā opera un balets» valdes loceklis Zigmars Liepiņš. Tāpat komisijā darbojas Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, kā arī neatkarīga eksperte - biedrības «Latvijas Jaunā teātra institūts» valdes locekle Zane Kreicberga.

Līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, no 2017. gada 15. decembra pilda teātra izpilddirektora amata pienākumus.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pauda, ka teātris Rubeņa vadībā pēdējo gadu laikā piedzīvojis strauju izaugsmi, radījis daudzas Latvijas kultūrtelpā paliekošas vērtības un rūpējies par teātra vērtību saglabāšanu. «Īpaši vēlos izcelt sabiedriski nozīmīgo devumu, veidojot daudzveidīgās norises Raiņa un Aspazijas, kā arī Raimonda Paula jubilejas gados, tāpat arī īstenotos un vēl plānotos Latvijas valsts simtgades notikumus,» akcentēja ministre.

Rubenis Nacionālo teātri vadīja no 2006. gada pavasara.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu