KM Atzinības rakstu par izcilu ieguldījumu Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma pētniecībā un saglabāšanā saņēma arī Latvijas Universitātes Vēstures institūta vadošā pētniece, vēstures zinātņu doktore, etnoloģe Aija Jansone. Viņa savu darbu veltījusi Latvijas novadu tautastērpu pētniecībai. Vai tie būtu Austrumvidzemes rakstainie dūraiņi vai Krustpils villaines, rucavnieku, zemgaliešu vai piebaldzēnu ģērbšanās tikumi, Aija Jansone ar izcilu rūpību un atbildību ir pētījusi katra tērpa izcelsmi un gaitas. Viņa apkopojusi arī tautastērpu likteņstāstus pasaules ceļos un kļuvusi par atzītu UNESCO materiālā kultūras mantojuma eksperti, kuras kompetence novērtēta ar vairākiem ārvalstu apbalvojumiem.
Savukārt par nozīmīgu un ilggadēju ieguldījumu Latvijas literatūras vēstures pētniecībā, kā arī ieguldījumu literatūrzinātnes pedagoģijā KM Atzinības rakstu šodien saņēma literatūrvēsturnieks un filoloģijas doktors Viesturs Vecgrāvis. Viņa interešu lokā līdzās latviešu literatūras un lirikas vēsturei nonākusi trimdas literatūras vēsture, dzejas teorija, mūsdienu lirikas kritika, romantisms un neoromantisms, Jāņa Poruka daiļrade. Savās publikācijās Viesturs Vecgrāvis latviešu literārās parādības skatījis kultūrvēsturiskās sakarībās, pasaules literāro virzienu un strāvojumu kontekstā. Viņš ir pirmais latviešu trimdas dzejas kursu docētājs Latvijas Universitātē, daudzu grāmatu redaktors un izdevējs, priekšvārdu, pēcvārdu un komentāru autors, publicējis recenzijas un rakstus par romantiskas un eksistenciālas ievirzes dzejniekiem, runājis par noklusētajiem 20. un 30. gadu literātiem un viņu darbiem.
Svinīgā pasākuma noslēgumā KM Atzinības rakstu saņēma arī bijušais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, saksofonists un Pūšaminstrumentu katedras ilggadējais profesors Artis Sīmanis. Viņš savulaik muzicējis Latvijas radio džeza orķestrī un Pita Andersona rokenrola grupā «Arhīvs», atskaņojis saksofona partijas orķestros, uzstājies kā solists. Artis Sīmanis joprojām aktīvi koncertē dažādos kameransambļos, viens no veiksmīgākajiem ir duets ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti, bet nevaram šodien nenosaukt arī Arta Sīmaņa izveidoto Rīgas Saksofonu kvartetu. Un, protams, starptautisko saksofonmūzikas festivālu Saxophonia [Saksofonija], kura iniciators un mākslinieciskais vadītājs ir Artis Sīmanis. Intervijās Artis Sīmanis paudis gandarījumu, ka saksofonspēle Latvijā ļoti cerīgi attīstās gan akadēmiskajā, gan džeza mūzikas kontekstā. Svinīgajā pasākumā ministre pauda prieku, ka Artis Sīmanis uzņēmies būt par šīs nozares virzītājspēku.
Pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem papildināja Latvijas jaunie talanti - Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa mūzikas skolas 7. klases audzēknis Aleksejs Gluščenko un 5. klases skolniece Elīza Peļņa koncertmeistares Ivetas Pinkules vadībā.