Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ledus skulptūru festivālā Jelgavā piedalīsies 30 tēlnieki

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

No 9. februāra līdz 11. februārim 20. reizi Jelgavā norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēmu «Sapņi» atklās 30 tēlnieki, informē Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Biļecka.

Dalībai festivālā žūrijas komisija ir apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Kultūras organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemti 78 mākslinieku pieteikumi un 139 ledus skulptūru skices. Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam sapņi saistās ar nākotnes cerībām un plāniem, kādam - ar neierobežotām iztēles un brīvības sniegtajām iespējām, kuras ir iespējams realizēt tikai sapņojot, skaidroja Biļecka.

Ledus tēlnieki Jelgavā ieradīsies 4. februārī un darbus turpinās līdz 9. februārim, savukārt apmeklētāji baudīt festivāla gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 9. februāra līdz 11. februārim.

«Festivāls šo 20 gadu laikā kļuvis par nozīmīgu pasākumu. Tas ir iezīmējis Jelgavu pasaules lielāko ledus skulptūru festivālu kartē un ir lielākais šāda veida pasākums Baltijā, uz kuru ik gadu piesakās vairāk nekā 50 profesionāli tēlnieki no visas pasaules. Unikālais brīvdabas pasākums ziemas sezonā ir galvenais tūristu galamērķis Latvijā, kas pulcē tūkstošiem apmeklētāju, ne tikai no Latvijas bet arī no ārzemēm. Festivālā vairāk nekā 70 tonnu ledus tiks pārvērstas graciozos mākslas darbos, kas atspoguļos vispārdrošākās autoru idejas,» apgalvo rīkotāju pārstāve.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu