Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Māra Zālīte laiž klajā «Piecu pirkstu» otro grāmatu - «Paradīzes putni»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Izdevniecība «Dienas Grāmata» laidusi klajā Māras Zālītes romānu «Paradīzes putni», kas ir romāna «Pieci pirksti» (2013) otrā grāmata, informē izdevniecības pārstāve Ieva Grabe.

Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns «Pieci pirksti» ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis — lasītāji saņem romāna «Pieci pirksti» otro grāmatu «Paradīzes putni». Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

Rakstniece Inga Ābele par romānu: «Cērt ledu - uzcērt sudrabu, cērt sudrabu - uzcērt zeltu. Māra Zālīte pēc «Pieciem pirkstiem» spoži turpina un atbur Kurzemi vaļā laikos, kad īstie vārdi bija jāpatur sevī. Vistu paradīze, pioniera dievagodavārds — tā tikai virskārta. Tur, dziļumos uz vientuļa perona kāda māte gaida savu meitu no Sibīrijas — lēni, viena un ilgi. Apburoši viegli pieskārieni pasaulei sapņa gaismā mijas ar atskārsmi par dubļos iemītiem likteņiem.»

Foto: Publicitātes

«Māra Zālīte par savu desmitgadīgo varoni saka: «Laurai patīk izjust taisnības uzvaru.» Arī man patīk! Ļoti iedarbīgs ir romāna paņēmiens skatīt vienu no smagākajiem mūsu vēstures posmiem bērna acīm. Diez vai Jonesko, Bekets vai Orvels spējuši labāk atklāt absurdo dramaturģiju, kurā toreiz dzīvojām,» tā Virdžīnija Lejiņa, kinorežisore.

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Tās atvēršana 19. janvārī.

www.dgramata.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu