Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Eurimages» atbalstu saņēmuši pieci Latvijas kino kopražojumi

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Apkopojot 2017. gada darbības rezultātus, Nacionālais Kino centrs ziņo, ka Eiropas kopražojumu fonda «Eurimages» atbalstu gada laikā saņēmuši pieci filmu projekti, kuros Latvija piedalās kā galvenais producents vai mazākuma kopražojuma partneris, kopējā atbalsta summa projektiem – EUR 557 000.

Starptautiski kopražojumi ir viens no stratēģiski svarīgiem Latvijas filmu nozares attīstības virzieniem un arvien izplatītāka prakse Eiropas mērogā, jo kopražojumi ļauj gan piesaistīt papildu finansējumu filmu ražošanai, gan veicināt filmu ceļošanu pāri lokālo kinematogrāfiju robežām, vairojot skatītāju skaitu, gan arī pilnveidot katras atsevišķas valsts kino veidotāju profesionālās kvalitātes atbilstoši starptautiskiem standartiem.

Projekti ar Latvijas dalību 2017. gadā atbalstīti trijās fonda sesijās – jūnijā, oktobrī un decembrī, pirmajā no tām atbalstu saņēma divas filmas, kurās Latvijas filmu studijas ir mazākuma kopražojuma partneri (fonds Eurimages atbalsta tikai kopražojumus). Studija «Lokomotīve» nodrošinās daļu digitālās pēcapstrādes Lietuvas spēlfilmai «Dzimtene», ar kuru kinorežijā debitē trimdas lietuvietis Tomas Vengris; mūziku tai sacer Latvijas komponists Kārlis Auzāns, projekts atbalstīts ar EUR 135 000. Otra filma pamatā tiek uzņemta Latvijā – krievu režisora Mihaila Idova spēlfilma «Humorists» jau nofilmēta Jūrmalā un daļēji Rīgā, Latvijas puses partneris ir studija Tasse Film, mākslinieks – Aivars Žukovskis, atbalsta apjoms – EUR 195 000.

Oktobra sesijā «Eurimages» atbalstu EUR 70 000 apjomā saņēma viens no Latvijas projektiem, kas top Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» – studijas VFS Films producētā dokumentālā filma «Baltijas jaunais vilnis», visu trīs Baltijas valstu kopražojums, kura režisori ir latviete Kristīne Briede un lietuvietis Audrius Stonis. Otrs atbalstītais projekts, kam piešķirti EUR 120 000, arī ir trīs valstu kopražojums – čehu režisora Mihala Hogenauera spēlfilmas «Outside» ražošanā sadarbojas Čehija, Latvija (Tasse Film) un Nīderlande, lielākā daļa filmas tiks uzņemta Latvijā un radošajā komandā strādā māksliniece Laura Dišlere un kostīmu māksliniece Katrīna Liepa.

Decembrī, piešķirot EUR 37 000, fonds «Eurimages» atbalstīja vienu ar Latvijas līdzdalību topošu kopražojumu – ukraiņu režisores Annas Krivenko dokumentālo filmu «Mans nezināmais kareivis» (My Unknown Soldier), kuras veidošanā sadarbojas Čehija, Latvija un Slovākija. Latvijas pusi šajā projektā pārstāv studija Baltic Pine Films, mākslinieks Jurģis Krāsons un komponists Andris Dzenītis.

Par fondu

Fonds dibināts 1989. gadā un veicina filmu nozares darbību visā Eiropā, atbalstot starptautiskus kopražojumus – finansiālu atbalstu fondā var saņemt pilnmetrāžas filmas, kuru ražošanā iesaistītas vismaz divas valstis no Eurimages biedru loka, kas aptver 37 Eiropas valstis un Kanādu. Eurimages gada budžets šobrīd ir 25 miljoni eiro, kas tiek projektiem sadalīti četrās sesijās. Latvija ir Eurimages dalībniece kopš 2002. gada, fonda sesijās un projektu vērtēšanā valsti pārstāv Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītājs Uldis Dimiševskis. Šajā laikā finansiālu atbalstu no Eurimages saņēmušas 14 spēlfilmas, trīs dokumentālās filmas un četras pilnmetrāžas animācijas filmas, kuru ražošanā iesaistītās Latvijas filmu studijas un kinovides profesionāļi izmantojuši iespēju savu prasmju pilnveidošanai starptautiskā līmenī.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu