Ozoliņas jaunajai filmai pirmizrāde kinoteātros un internetā

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

«Apsveicami, ka producenti izvēlas rīkot sinhronu pirmizrādi gan kinoteātrī, gan on-line platformā. Šķiet, Latvijā tas notiek pirmo reizi. Un filma ir/būs grāvējs!» Tā par Ievas Ozoliņas jaunāko dokumentālo filmu «Dotais lielums: mana māte», kas Latvijā būs skatāma no 4. janvāra, saka kinokritiķe Dita Rietuma, kuras vadītais Nacionālais Kino centrs atbalstījis filmas uzņemšanu.

Jaunā 2018. gada pirmā Latvijas filmas pirmizrāde notiks 4. janvārī vienlaikus gan kinoteātrī Splendid Palace, gan interneta vietnē Shortcut. Mūsu valstī šādā paralēlā izplatīšanā divās dažādās vidēs filma patiešām tiks izrādīta pirmo reizi. Praktiski tas nozīmē, ka, sākot ar 4. janvāri, filmu «Dotais lielums: mana māte» varēs noskatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieejams internets. Savukārt tie skatītāji, kam svarīgas «lielā ekrāna» kvalitātes, filmu varēs redzēt gan Rīgas kinoteātros K.Suns, Kino Bize un Splendid Palace, gan citur Latvijā.

Filmas pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas speciālbalvu.

Filigrānais kino darbs stāsta par talantīgu matemātiķi, kurš izjūt psiholoģisku atkarību no mātes un iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar sievietēm, kamēr viņa labākais draugs Boriss ar dzīvi tiek galā viegli. Ļaujot ielūkoties matemātiķu pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi. Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku.

Filmas režisore Ieva Ozoliņa dokumentālajā kino debitēja 2015. gadā ar filmu «Mans tēvs baņķieris», kas kļuva par vienu no skatītākajām latviešu filmām dokumentālajā žanrā, savukārt ar jauno filmu debitē operators Mārcis Slavinskis.

Nepalaid garām!

Uz augšu