Doma laukumā labdarības maratons «Dod pieci»

TVNET
Doma laukumā labdarības maratons «Dod pieci»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dīdžejs Toms Grēviņš piedalās labdarības maratona "Dod pieci!" atklāšanas pasākumā
Dīdžejs Toms Grēviņš piedalās labdarības maratona "Dod pieci!" atklāšanas pasākumā Foto: Edijs Pālens / LETA

Ar vairāku mūziķu dalību svētdien, 17. decembrī, Doma laukumā sāksies ceturtais Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un Ziedot.lv rīkotais labdarības maratons «Dod pieci». Tā mērķis šogad ir atbalstīt ģimenes, kuras vēlas dot mājas bērnunamu bērniem. Atklāšanu no plkst.21:30 varēs vērot tiešraidē LTV 1. kanālā, tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv, kā arī klausīties Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā un klātienē pie stikla studijas.

Līdz pat 23. decembra vakaram Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam darbosies īpaša Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studija, kurā sešas diennaktis dzīvos un strādās trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētu mūziku. Šogad dīdžejus stikla studijā ieslēgs labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, bet pirmie studijas viesi būs grupa Musiqq, kuras kompozīcija «Silta sirds» bija otra populārākā dziesma, par kuru klausītāji ziedoja «Dod pieci 2016».

Pēc maratona atklāšanas dīdžeji būs nomodā visu nakti, un pirmā jeb Tramplīna nakts būs veltīta jaunajiem Latvijas mūziķiem, kuri līdz šim nav izdevuši albumus, taču šogad īpaši izcelti Pieci.lv raidījumā «Tramplīns». Stikla studijā viesosies Latvijas Televīzijas spēles «Gudrs un vēl gudrāks» vadītājs Kaspars Ozoliņš, kā arī mūziķi Chris Noah un Edgars Kreilis, grupa Sudden Lights, dziesminieks Enriko Podnieks, grupa «Polifauna», reperi Kontraflovs, Ipstens Kūns un citi. Studijā notiekošajam visu nakti tiešraidē varēs sekot ne tikai radio ēterā un tiešsaistē, bet arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Ziedo ar dziesmu, lai salabotu bērnību

Lai palīdzētu Latvijas bērnunamos augošajiem bērniem nokļūt ģimenēs, visi labdarības maratona «Dod pieci» laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti jaunizveidotajai atbalsta programmai «Plecs», kas sniegs nepieciešamo palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem vai jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama.

Dziesmas par ziedojumiem var pieteikt interneta vietnē www.dodpieci.lv. Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro, un tas nodrošinās vismaz pusstundu emocionālas un praktiskas palīdzības ģimenēm programmā «Plecs». Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā var arī Ziedot.lv mājas lapā, atrodot «Dod pieci» projektu. Jau šobrīd ziedot var arī ziedojumu kastītē «Dod pieci» stikla studijā Doma laukumā. Pēc maratona atklāšanas «Dod pieci» stikla studijas Info punktā būs iespēja ziedot arī ar norēķinu karti.

Par labdarības maratonu «Dod pieci»

Labdarības maratonu «Dod pieci» rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un organizāciju Ziedot.lv, un šogad tas noritēs 144 stundu garumā no 17. līdz 23. decembrim. «Dod pieci» stikla studiju Doma laukumā katru dienu apciemos Latvijā pazīstamas personības un ar īpašiem priekšnesumiem uzstāsies populāri mūziķi. «Dod pieci» norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, kā arī tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv.

www.dodpieci.lv

«Dod pieci» ir daļa no starptautiska projekta Serious Request, kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni.

Pirmajā labdarības maratonā «Dod pieci» 2014. gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt 2015. gadā – 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. 2016. gadā tika saziedota līdz šim lielākā summa «Dod pieci» vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošināja iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu