Vai tu zini, kā izskatās pie Latvijas robežas?
Simtgadei par godu iezīmēts arī tūrisma ceļš 1836 kilometru garumā. Sākot ar 2014.gadu, projekta veidotāji ir izzinājuši Latvijas vērtības, kā arī veidojuši infrastruktūru, kur ceļotājiem atpūsties.
Ceļā, lai iepazītu neredzētas Latvijas vietas, var doties kaut tūlīt. Tāpat 2018.gadā paredzēti arī organizēti gājieni pa «Leišmalīti» Vecumnieku, Rundāles, Tērvetes un Auces novadā. Piejūras ceļā varēs doties cauri Grobiņas, Rojas un Ventspils novadiem. Māras ceļš aizvedīs uz Ciblas novadu, savukārt «Ziemeļmeitu lūkoties» paredzēts Alojas novadā.
Nākamā gada saulgriežos - 21.jūnijā - paredzēta vērienīga visa robežceļa izgaismošana ar ugunskuriem, tādējādi ne tikai kopjot senču tradīcijas, bet arī parādot - šeit sākas Latvija.
Ballīte klubā latviešu mūzikas pavadījumā? Ko?
Jāņos liela daļa no jauniešiem beidzot ieslēdz Latvijas Radio 2, dzied līdzi un laižas nebēdnīgās dejās. Kā būtu, ja latviešu mūzikas vēsmas varētu ienest arī klubos, kuros atpūšamies ikdienā?
Svinot valsts simtgadi, 2018.gada naktī no 18. uz 19. novembri klubos un cita veida izklaides vietās skanēs pašmāju mūzika. Izlasi «Simtgades klubu naktij» veido Latvijas Radio «Pieci.lv». Tajā apkopotas iecienītākās dziesmas, kurām dejot un dziedāt līdzi.
To, kādas dziesmas iekļautas «simtgades listē», var ievērtēt jau tagad, «Pieci.lv» lapā vai «Spotify» meklējot izlasi «Pilnīgs simts».
Ja tu nebrauc uz laukiem, tie nāk pie tevis
Aizbraucot uz laukiem pie omes, viss parasti šķiet tik garšīgs un savdabīgs, jo nodarbes laukos atšķiras no pilsētā pierastajām. Kā izskatās tehnika, kura nepieciešama, lai izaudzētu graudus maizes cepšanai? Kā vispār no mazas sēkliņas var izaugt kaut kas, ko ikdienā lietojam pārtikā? Kā strādā zvejnieki? Ar ko mežā gāž kokus? Ir daudz jautājumu. Un galu galā - jāpagaršo taču arī, ko Latvijas saimnieki saražojuši.