Festivāla «Skaņu mežs» programmu papildinās ritmiskās mūzikas producente «Jlin»

LETA
Festivāla «Skaņu mežs» programmu papildinās ritmiskās mūzikas producente «Jlin»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

Festivālā «Skaņu mežs» laikā no 13.oktobra līdz 14.oktobrim mūzikas namā «Daile» uzstāsies arī ritmiskās mūzikas producente un «footwork» žanra pārstāve «Jlin», informēja biedrības «Skaņu mežs» pārstāvis Rihards Endriksons.

Viņš skaidroja, ka «Footwork» ir Čikāgā izveidojies ielu dejas stils, kam līdzās attīstījusies deju mūzikas forma, kas apvieno «geto hausa» un «tehno» ietekmes ar ātriem, pulsējošiem «juke» ritmiem, dziļiem basiem, kas atkārtojas ar pārspīlētu intensitāti.

«Indianā dzimusī producente «Jlin» šajā deju mūzikas formā ieviesusi skaudrību, graciozu jaudu un minimālismu, ko tēlaini var salīdzināt ar brutālisma arhitektūru, un viņas debijas albums «Dark Energy» ieņēmis pirmo vietu žurnāla «The Wire» 2015.gada labāko mūzikas ierakstu sarakstā,» par mākslinieces muzikālo sniegumu pauda Endriksons.

«Jlin» jeb īstajā vārdā Džerilina Patona ar mūzikas radīšanu sāka nodarboties 2008.gadā, un viņas agrīnie atbalstītāji bijuši «footwork» žanra pionieri «R.P. Boo» un nesen aizsaulē aizgājušais «DJ Rashad». Šī gada martā māksliniece laida klajā albumu «Black Origami».

«Vēl pirms gada viņa strādāja uzņēmuma «U.S. Steel» tērauda rūpnīcā, taču tagad no šī darba ir aizgājusi, lai pilnībā pievērstos mūzikai. 2014.gadā viņas skaņdarbu «Erotic Heat» kā pavadījumu savai skatei izvēlējies ASV dzimušais modes dizaineris Riks Ouvenss, kas līdzīgā veidā palīdzējis sekmēt arī pērnā gada «Skaņu meža» viesa Zebra Katz karjeru. Šī gada beigās Ouvenss ar «Jlin» plāno sadarboties otrreiz,» sacīja Endriksons.

Kā ziņots, festivāls «Skaņu mežs» šogad svinēs savu 15.jubileju, un tā koncertvakari noritēs 6.oktobrī mākslas muzejā «Rīgas Birža», kā arī no 13.oktobra līdz 14.oktobrim mūzikas namā «Daile».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu