Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dialogos ar Dalailamu piedalīsies Hermanis, Grebenščikovs u.c.

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

«Skonto» hallē 25. septembrī plkst.13 norisināsies Viņa Svētības Dalailamas vizītes pasākums «Pasaules harmonijai nav robežu. Dialogi ar Viņa Svētību Dalailamu», kurā piedalīsies Alvis Hermanis, Boriss Grebenščikovs, Vitālijs Manskis un Ivans Viripajevs, informē pasākuma rīkotāju pārstāve Evija Ansonska.

Viņa skaidroja, ka Dalailama aizstāv ideju par «visas cilvēces vienotību» pret mazāk nozīmīgām «otrās pakāpes atšķirībām starp cilvēkiem». Šajās otrās pakāpes atšķirībās ietilpst nacionālā piederība, ticība, izglītības un ienākumu līmenis.

«Savā grāmatā «Vairāk nekā reliģija. Ētika visai pasaulei» garīgais līderis piedāvā ikdienišķu pieeju ētikai un vispārcilvēcisko vērtību veicināšanai, uzsverot vienādu cieņu pret visām reliģijām un ticībām, tai skaita ateismu. Pētot starpreliģiju harmonijas tematu, par vienoto pamatu, uz kā tiek būvētas atšķirīgo pasaules reliģiju ēkas, viņš uzskata līdzcietību,» stāstīja Ansonska.

Visi pasākuma viesi jau reiz tikušies ar Dalailamu, taču Manskis ir viesojies viņa rezidencē Indijas ziemeļos, uzņemot filmu «Saullēkts/Saulriets. Dalailama XIV». Režisoram bija iespēja nofilmēt vienu dienu garīgā līdera ikdienā - no darba dienas sākuma plkst.3 līdz saulrietam.

Pasākumu vadīs Viripajevs, savukārt to noslēgs Grebenščikova un Alekseja Zubareva muzikālais sniegums.

Kā ziņots, Trimdā mītošā Tibetas garīgā līdera Dalailamas mācības, kas «Skonto» hallē Rīgā tika plānotas oktobra beigās, notiks no 23. septmebra līdz 25. septembrim, informē Ansonska.

23. septembrī plānota Dalailamas preses konference, kā arī pirmās mācību dienas sākums, kuru tēma būs Kamalašīlas «Meditācijas pakāpes». Tikmēr 25. septembrī noritēs mācību pēdējā diena - «Pasaules harmonijai nav robežu».

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu