Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājas teātris sezonu atklās ar Džilindžera «Bella Figura»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pēc veiksmīgi aizvadītām viesizrādēm Rīgā Liepājas teātrī turpinās darbs pie jauniestudējuma «Bella Figura». Iestudējumam dots apakšvirsraksts «Attiecību diskrētais šarms», to veido režisors Dž.Dž.Džilindžers. Pirmizrāde paredzēta 9. septembrī, un ar to tiks atklāta Liepājas teātra 111. sezona.

Jasmīna Rezā (1959) ir franču dramaturģe, aktrise, vairāku scenāriju un romānu autore, kuras lugas iestudētas arī Latvijā. Dramaturģijai pievērsusies 28 gadu vecumā, par pirmajiem darbiem uzreiz saņemot augstāko Francijas teātra godalgu - Moljēra balvu. Savukārt pasaules slavu autore iegūst 1994. gadā ar lugu «ART» (Māksla), kura tulkota vairāk nekā 30 valodās un spēlēta uz daudzām Eiropas un ASV teātru skatuvēm. «Bella Figura» ir autores jaunāka luga, kas sarakstīta pēc ilgāka pārtraukuma - 2015. gadā.

J. Rezā savās lugās runā par mūsdienu cilvēku vājībām, liekot pasmieties pašiem par sevi, tai pašā laikā preparējot viņu sarežģīto jūtu pasauli. Pati būdama aktrise, savos darbos dāvā aktieriem lieliskas lomas, sulīgas frāzes un trāpīgus monologus.

Pavasara vakars. Automašīna. Andrea un Boriss. Viņi abi atbraukuši pavakariņot uz restorānu, kuru ieteikusi Borisa… sieva. Fransuāza un Ēriks. Un Ērika māte Ivonna. Visi ieradušies, lai restorānā nosvinētu Ivonnas dzimšanas dienu. Restorāna stāvvietā šie cilvēki nejauši satiekas un vakaru pavada kopā. Turklāt izrādās, ka daži no viņiem ir jau pazīstami.

Attiecības ne vienmēr ir vienkāršas.

Izrādē piedalīsies aktieri Agnese Jēkabsone, Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Kaspars Gods, Anda Albuže.

Izrādes veidošanā piedalās arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Linda Kalniņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Šī ir pirmā no Liepājas teātra abonementā iekļautajām izrādēm.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu