Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izskanēs Lūsēna jaunās koncertprogrammas noslēdzošais koncerts

TVNET
Izskanēs Lūsēna jaunās koncertprogrammas noslēdzošais koncerts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

8. septembrī Rīgas Svētā Pētera baznīcā noslēgsies komponista Jāņa Lūsēna jaunās instrumentālās mūzikas koncertprogrammas «AIZ… Mūzika vēlā vakarā» pirmo piecu koncertu cikls.

«Šīs vasaras «AIZ...» programma man kā komponistam, pianistam un sava ceļa meklētājam ir bijusi jauna un skaista pieredze. Katra koncertvieta ar gaismas pāriešanu tumsā un klausītāju uzmanību darīja šīs tikšanās reizes tiešām neaizmirstamas. Sapnis, kas tika lolots daudzus gadus, ir realizējies vislabākajā veidā, kādā vien iespējams,» tā komponists. «Unikālās Una Corda klavieres, kas beidzot ir manā īpašumā, man deva impulsu solo muzicēšanai – ideja ir par tādu kā mūzikas laboratoriju, kurā izmantošu visdažādākos instrumentus, rotaļāšanās ar dažādiem mūzikas stiliem, ļaujot vaļu fantāzijai un iesaistot tajā klausītājus. Skaņas un neskaņas, tāda ir mana vīzija par tālāko muzicēšanu.»

Lielu gandarījumu komponistam sniedz ikviena atsauksme, kas tika saņemta pēc jau notikušajiem koncertiem (Krimuldā, Vecpiebalgā, Jelgavā un Kuldīgā). Apmeklētāji tos raksturo kā lielisku atslēgšanos pēc darba nedēļas, par skaņu celiņu vēl neuzņemtam kino, par tādiem, kas «atbrīvo vietu daudz kam citam».

Koncertprogrammas «AIZ… Mūzika vēlā vakarā» centrālais instruments ir ļoti īpašās «Una Corda» klavieres, kuras radījis starptautiski atzītais klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš un kuras visā pasaulē pieejamas vien desmit eksemplāros. To skaņu palete mūziķu aprindās tiek salīdzināta ar maigiem čukstiem. Bet visas koncertā dzirdamās skaņas ir mūzikas instrumentu un mūziķu radītas, neizmantojot mākslīgus efektus.

Mūziķu sastāvs: Jānis Lūsēns – «Una Corda» klavieres; Harijs Gūtmanis un Karīna Mazūra - metalofoni, zvaniņi, perkusijas; Māris Ziemelis – čells, Evija Mundeciema - flautas, bansuri, monohords, zvaniņi; Jānis Lūsēns - basa un citas ģitāras.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs, internetā, kā arī koncertu dienā koncertu norises vietā. Biļetes cena Rīgā EUR 15.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu