Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pie Rīgas Doma baznīcas atklāts rotaļu laukums bērniem

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Leiniša, LETA

30. augustā Doma laukumā pie baznīcas tika atklāts bērnu rotaļu laukums «Labirints», ko veidojusi tēlniece Liene Mackus un īstenojis nodibinājums «Sineccura» sadarbībā ar Rīgas Domu. Jaunais rotaļu laukums ir brīvi pieejams visiem mazajiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem, un tas kalpo arī kā funkcionāls un estētisks vides objekts.

Projekta autore tēlniece Liene Mackus norāda, ka nosaukuma «Labirints» izvēle nav nejauša. Tēlniece ir iedvesmojusies no Rīgas Doma laukuma bruģī iestrādātajām kādreizējo māju un ielu līnijām, kuru raksti atspoguļojas spēļu laukumā un veido vēsturiski mūsdienīgu labirintu, rosinot tā apmeklētājus uz poētisku un daudznozīmīgu pasaules izpratni. Labirinta struktūra ir veidota no masīvkoka, bet galvenie akcenti ir piecas telpiskas bronzas dzīvnieku skulptūras, kuras tapušas, iedvesmojoties no mītiskiem viduslaiku dzīvniekiem. Projekta izstrādē autore sadarbojusies ar arhitektiem Ilzi Rukmani-Poču, Andri Fersteru, Modri Fersteru un Gati Grāveru.

«Esam pateicīgi projekta atbalstītājiem un ziedotājiem, kā arī Rīgas Domam par atvērtību un atsaucību, padarot projekta realizāciju iespējamu. Ar šo iedzīvotājiem nozīmīgo projektu vēlamies veicināt augstvērtīgas, ar mākslu piesātinātas «mazās» arhitektūras ienākšanu pilsētvidē. Projekts sekmēs bērnu un pieaugušo izpratni par to, kas ir estētiska vide, māksla un arhitektūra. Mūsdienīgs, drošs un māksliniecisks rotaļu laukums ir laba forma, kā informāciju pasniegt gan fiziski, gan emocionāli viegli uztveramā veidā,» projekta ieceri komentē nodibinājuma «Sineccura» valdes locekle Kristīne Tomsone.

Projekta realizētājs nodibinājums «Sineccura» ir pateicīgs projekta galvenajam atbalstītājam ABLV Charitable Foundation, A/S «Baltijas Tranzīta Serviss» un SIA «CleanR». Tāpat arī projekta realizācijā materiālu atbalstu sniedza būvnieks SIA «Glass&Wood» un būvuzraugs SIA «Forma2».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu