Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Par krāpšanu īpaši lielā apmērā» aizturēts režisors Serebreņņikovs

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Krievijas Izmeklēšanas komiteja teātra «Gogoļa centrs» galvenajam režisoram Kirilam Serebreņņikovam otrdien izvirzījusi apsūdzības par «krāpšanu īpaši lielā apjomā», ziņo neatkarīgais televīzijas kanāls «Doždj».

Kā ziņots, Serebreņņikovs otrdien tika aizturēts Pēterburgā, kur viņš uzņem filmu par leģendāro mūziķu Viktoru Coju «Ļeto» («Vasara»).

No Sanktpēterburgas viņš nogādāts Maskavā Izmeklēšanas komitejā.

Pēc izmeklētāju versijas, Serebreņņikovs organizējis vismaz 68 miljonus rubļu piesavināšanos, kas 2011.-2014.gadā tika piešķirti projekta «Platforma» realizēšanai.

Serebreņņikova aizturēšanai ir demonstratīvs raksturs, jau iepriekš paziņojis Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes Pilsoņtiesību komitejas priekšsēdētājs Nikolajs Svanidze.

«Nav skaidrs, kāpēc ar viņi izrīkojas tik brutāli. Vai viņš ir izvarotājs, sērijveida slepkava, bīstams sabiedrībai? Kāpēc viņš ir jāaiztur? Viņš ir absolūti likumam paklausīgs pilsonis, kuram nav noslieces nedz uz bēguļošanu, nedz vardarbību. Kāpēc vajadzīgs ierobežot pilsoņa personīgo brīvību? Es uzskatu, ka tam piemīt demonstratīvs raksturs,» norādīja Svanidze.

«Kirils Serebreņņikovs ir talantīgs mākslinieks, režisors ar pasaules vārdu, viens no cilvēkiem, kas šobrīd ir Krievijas slava,» viņš uzsvēra.

Tagad Izmeklēšanas komiteja lūgs piemērot režisoram drošības līdzekli, un kāds informēts avots aģentūrai «Interfax» iepriekš atzinis, ka tas varētu būt apcietinājums vai mājas arests.

Maijā «Gogoļa centrā» un Serebreņņikova dzīvoklī notika kratīšanas izmeklēšanas ietvaros par naudas piesavināšanos Serebreņņikova dibinātajā nekomerciālajā organizācijā «Septītā studija». Apsūdzētie šajā lietā ir bijušais «Gogoļa centra» direktors Aleksejs Malobrodskis un «Septītās studijas» bijusī grāmatvede Ņina Masļajeva un ģenerāldirektors Jurijs Itins.

Pēc izmeklētāju versijas, Kultūras ministrija piešķīrusi «Septītajai studijai» aptuveni 70 miljonus rubļu. Pēc viņu teiktā, Itins, Malobrodskis un Masļajeva izlēmuši daļu naudas piesavināties, un tādēļ sagatavojuši finanšu dokumentus par lugas «Sapnis vasaras naktī» organizēšanu, taču patiesībā šāds uzvedums neesot bijis.

Serebreņņikovs situāciju nodēvējis par «absurdu un šizofrēnisku», norādot, ka projekts «Platforma» tika realizēts un izrāde «Sapnis vasaras naktī» vien «Platformā» tika nospēlēta vairāk nekā 15 reižu.

Šī mēneša sākumā Serebreņņikovs, kurš pēdējos gados vairākas izrādes iestudējis arī Latvijā, kļuva par prestižās Eiropas prēmijas «Jaunā teātra realitāte» laureātu. Balva tiek piešķirta par radošiem meklējumiem un inovāciju teātra mākslā. Apbalvošanas ceremonija notiks decembrī Romā, bet laureātu izrādes būs skatāmas īpašā festivālā.

Serebreņņikovs prestižajai godalgai bija nominēts pirmo reizi.

    Facebook Draugiem X Whatsapp
    Comments

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu