Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Meklē jauniešu aktierus spēlfilmas «Jelgava 94» veidošanai

TVNET
Meklē jauniešu aktierus spēlfilmas «Jelgava 94» veidošanai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Aktieru atlases aģentūras «Casting Bridge» meklē 14 līdz 16 gadus vecus jauniešus topošās spēlfilmas «Jelgava 94» galveno un citu lomu atveidošanai, informē Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Knotiņa.

Kinolente «Jelgava 94» tiks veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas režisors ir Jānis Ābele un tā tiek veidota Jura Podnieka studijā. Romāns ir stāsts par jaunību un sevis meklējumiem 90. gadu Latvijā. Joņevs par grāmatu saņēmis Eiropas Savienības Literatūras balvu, un pēcāk tas izdots Francijā, Norvēģijā un citviet.

«Filma noteikti būs gaidīts notikums Latvijā. Īpašu kolorītu stāstam piešķir norises laiks un vieta. Jo vairāk strādājam pie scenārija, jo vairāk saprotam, cik patiesībā daudz laika pagājis kopš šķietami nesenā 1994. gada. Tas bija unikāls laiks, kad vēl tikai iepazinām un mācījāmies pieņemt jauno pasaules kārtību. Tajā pat laikā tas ir universāls stāsts pāri laikam, jo ikviens no mums ir izdzīvojis pieaugšanas drāmu. Šajā gadījumā redzēsim, kas notiks ar Jāni, kurš nolemj kļūt par metālistu, lai iepatiktos Kristīnei,» par filmas veidošanu paudusi producente Antra Cilinska.

Filmas scenārija autori ir Ābele, Joņevs un Matīss Gricmanis. Galvenais operators ir Aigars Sērmukšs. Filma tiek veidota ar Nacionālā kino centra, Valsts kultūrkapitāla fonda un Jelgavas pilsētas atbalstu. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gadā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu