Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdis Liepiņš: «Darbs pie «Tobāgo!» iestudējuma man sniedz patiesu gandarījumu!»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Jau otro nedēļu režisors Valdis Liepiņš kopā ar aktieriem strādā pie Māras Zālītes un Ulda Marhileviča traģikomiskās dziesmu spēles «Tobāgo!» iestudējuma, kura pirmizrāde notiks 7. jūlijā Valmieras pilsētas estrādē. «Darbs man sagādā patiesu gandarījumu, jo mēģinājumos jau ir izveidojusies jauka, mīļa, ļoti radoša un saprotoša gaisotne,» atklāj režisors, kurš šo izrādi iestudēja arī pirms piecpadsmit gadiem Dailes teātrī.

Valdis Liepiņš stāsta, ka aktieri, kas piedalās atjaunotajā «Tobāgo!» iestudējumā, ar prieku uzņemot visas piedāvātās idejas, tāpat atceroties visas vecās lietas no iepriekšējās izrādes, turklāt dažas ainas izdodoties restaurēt viens pret vienu – gluži tāpat kā iepriekšējā iestudējumā -, tāpēc

viņš katru rītu no Siguldas uz Rīgu, kur notiek izrādes mēģinājumi, braucot ar patiesu prieku.

«Tobāgo!» atjaunotajā iestudējumā līdz ar izrādes veco komandu piedalīsies divi jaunpienācēji – Latvijas Nacionālā teātra aktieri Mārcis Maņjakovs (viņam uzticēta galvenā varoņa Andreja Vītola loma) un Madara Botmane (Lilija). «Abi aktieri ir ļoti organiski un ātri iekļāvušies izrādes kolektīvā, un nav jau tā, ka viņi būtu gluži sveši,» ar smaidu saka režisors. «Madara Botmane ir ļoti strādīga, centīga, plastiska un interesanta, tāpēc man šķiet, ka viņa būs lieliska Lilija, lai gan, protams, tas būs pavisam citādāk, nekā šo tēlu savulaik veidoja Rēzija Kalniņa. Arī Mārcis Maņjakovs, kuram bija nelielas veselības problēmas, kas tiek veiksmīgi pārvarētas, savai Andreja lomai ir pieķēries no sirds; viņš strādā ļoti cītīgi, tāpēc esmu pārliecināts, ka Mārča atveidotais Andrejs būs lielisks, lai gan arī, protams, pavisam citādāks nekā savulaik Artūra Skrastiņa spēlētais,» ir pārliecināts Valdis Liepiņš.

Savukārt par savu iejušanos Sīmaņa Zaķīša lomā (atgādināsim, ka iepriekšējā iestudējumā to spēlēja pirms vairākiem gadiem aizsaulē aizgājušais Dailes teātra aktieris Harijs Spanovskis) Valdis stāsta: «Kad teātrī vēl bija «krusttēvu» un «krustmāšu» laiks, tad tieši Harijs pēc «Kandidas» izrādes, kas bija mana pirmā loma Dailē, kļuva par manu teātra «krusttēvu» un uzņēmās gādību par mani. Tagad, šajā «Tobāgo!» atjaunotajā iestudējumā, es spēlēšu Sīmaņa Zaķīša lomu, ko savulaik spēlēja Harijs, un viņš šo tēlu bija izveidojis ļoti mīļu un jauku. Tāpēc šai lomai ir ļoti laba aura, un, ķeroties pie šī tēla, sajūtu Harija svētību.»

Šīs vasaras «Tobāgo!» izrādēs, kas būs skatāmas visā Latvijā, piedalīsies aktieri Aija Dzērve, Mārcis Maņjakovs, Olga Dreģe, Indra Briķe, Jānis Paukštello, Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš, Andris Bērziņš, Madara Botmane, Sarmīte Rubule, Juris Gornavs u.c., kā arī dejotāji. Visās izrādēs pie klavierēm būs pats mūzikas autors – komponists Uldis Marhilevičs, kurš vienlaikus iejutīsies Stāstnieka lomā. Izrādes scenogrāfs, tāpat kā pirms 15 gadiem, būs Aigars Ozoliņš, bet horeogrāfiju veidos jaunais horeogrāfs Jānis Bērziņš.

Dziesmuspēles «Tobāgo!» izrādes

  • 7.jūlijā plkst.19 Valmieras pilsētas estrādē
  • 29.jūlijā plkst.19 Jelgavā, Uzvaras parka estrādē
  • 5.augustā plkst.19 Dobeles estrādē
  • 11.augustā plkst.19 Kandavas estrādē
  • 12.augustā plkst.16 Bauskas estrādē
  • 25.augustā plkst.19 Saulkrastu estrādē
  • 26.augustā plkst. 20 Ikšķiles estrādē (brīvdabas izrāžu noslēgums)
  • 13.oktobrī plkst.19 Latgales Vēstniecība GORS
  • 15.oktobrī plkst.19 Rīgas Kongresu namā
  • 27.oktobrī plkst.19 Vidzemes Koncertzāle CĒSIS

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu