Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ceļvedis: Kur līgot, dancot un meklēt papardes ziedu?

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šis jautājums vienmēr ir grūti atbildams, jo iespējas Latvijā ir patiešām ļoti plašas un daudz. Tomēr piedāvājam pavisam nelielu ieskatu līgošanas iespējās Latvijā, kas, cerams raisīs idejas, kur pavadīt Jāņu vakaru. Aicinām arī jūs visus komentāros dalīties par interesantākajām iespējām līgošanai, kur kurt ugunskuru un baudīt alu!

Pasākumi 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgām Līgo nakts svinībām «Līgosim krastmalā!», kas 23.jūnijā sāksies plkst.19.00 un turpināsies līdz rīta ausmai plkst.4.30. Šogad pasākuma apmeklētāji varēs lustēties vairākās svinību vietās: «Rīgas laukumā», «Danču placī», «Dziesmu paviljonā», «Ziņģu sētā», «Amatu un ritu pagalmā», «Rotaļu skvērā», kā arī «Godu un mielastu ielā», kas būs ierīkotas 11.novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltu. Ieeja pasākumā ir bez maksas. «Rīgas laukumā» iedzīvotājus gaidīs namatēvs Valters Krauze, etnomūzikas apvienība «Brāļi un māsas», Intars Busulis un «Abonementa orķestris», grupa «Labvēlīgais tips», MC orķestris un solisti Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Šajā laukumā notiks arī svētku galvenā ugunskura iedegšana. Savukārt «Danču placī» muzicēs folkloras kopas, mūziķu apvienība «Alas vecās mēbeles» un dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Te ikviens kopā ar namatēvu Mārtiņu Kozlovski varēs arī izdancoties Rīgas Danču kluba vadībā. Mājīgai līgošanai krastmalā būs izvietoti galdi, kur ikviens varēs baudīt līdzpaņemto cienastu vai iegādāto svētku ēdienu un dzērienu «Godu un mielasta» ielā.

Sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs bez maksas.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Līgosvētkos Rēzeknē pārsteigs ar uguns skulptūru

Līgo tirgus Rēzeknes Festivāla parkā sāks darboties jau no plkst.15. Tajā mājražotāji un tautas lietišķās mākslas meistari piedāvās lauku labumus un amatnieku darinājumus. No plkst. 16 līdz 19.30, skanot dziesmām, varēs iesaistīties vairākās meistardarbnīcās – kopā ar folkloras kopu «Rūta», poļu biedrības sieviešu kori «Jutrzenka», kazaku ansambli «Debeszils zieds» un baltkrievu vokālo ansambli «Suzorje». Kopā ar radošā centa «Zeimuļs» speciālistiem būs iespēja pīt zāļu vainagus, veidot hennas tetovējumus, apgleznot akmentiņus veidot ziepju burbuļus. Plkst.20 Ogres tautas teātris priecēs klātesošos ar Rūdolfa Blaumaņa lugu «Skroderdienas Silmačos». Pēc izrādes ap plkst.22 kopā ar kapelu «Dziga» tiks iedegta Jāņuguns un būs iespēja izlocīt kājas latvju dančos. Turpinājumā mākslinieks Gundars Kozlovskis pārsteigs klātesošos ar uguns skulptūru - plkst.23.30 pļavā pie Rēzeknes upes uzspīdēs šim gadam ļoti atbilstoša uguns skulptūra «Gailis». Gada īsākās nakts zaļumballi no plkst.24 spēlēs grupa «Covers Crew» no Rēzeknes. Ieeja svētku pasākumos - bez maksas.

Daugavpilī līgos Stropu estrādē

Zāļu dienā, 23.jūnijā, visi daugavpilieši un pilsētas viesi tiks aicināti uz kopīgu līgošanu Daugavpils Stropu estrādē. Svētku programmu plkst.20.30 atklās Daugavpils Latviešu kultūras centra profesionālais pūšamo instrumentu orķestris «Daugava», plkst.21 savu koncertprogrammu skatītājiem dāvās brāļi Puncuļi, savukārt no plkst.22 skatītājus priecēs grupa «Apvedceļš». Kā katru gadu, arī šoreiz plkst.23 tiks iedegts lielais Līgo svētku ugunskurs un līdz plkst.02 uz nakts diskotēku visus aicinās DJ Will Roland. Pasākuma gaitā darbosies arī svētku tirdziņš, kas savu darbību sāks jau plkst.20. Ieeja pasākumā - bez maksas.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

«Ielīgojam Jāņus» Limbažos

Vidrižu pagastā pie Vidrižu Saieta nama no plkst. 19.00 kopā līgodziesmas izdziedāsim ar jaukto kori «Zvīgzna», azartiskas dejas izdejosim ar Lēdurgas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu «Lēdurga», spēku sevī vairosim Uguns rituālā kopā ar folkloras kopu «Delve» un iziesim kursu «Īsa pamācība līgošanā» ar Vidrižu amatierteātra aktieriem. Vakarā plkst. 22.00 ielīgošana turpināsies Vidrižu pagasta «Melngaiļos» – Emiļa Melngaiļa brīvdabas estrādē, kur zaļumballē spēlēs grupa «Amulets»!

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Līgo svētki Bauskā

Jāņu vakarā, 23. jūnijā pulksten 20.00 Bauskas pilskalna parka estrādē viesosies Tērvetes amatierteātris ar izrādi «Trīnes grēki». Pēc izrādes – lielā Jāņu ugunskura iedegšana un balle ar grupu «Naktssargi».

Līgo Siguldā

23. jūnijā ikviens aicināts uz Līgo nakts svinībām Siguldas pilsdrupu estrādē un baudīt Līgo nakts burvību zaļumballē pie lielā Jāņu ugunskura.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Līgo Liepājā koncertestrādē «Pūt, vējiņi»!

Liepājas pilsētas pašvaldība un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs piedāvā liepājniekiem un pilsētas viesiem svinēt Līgosvētkus Liepājā koncertestrādē «Pūt, vējiņi» 23. jūnijā no plkst. 20.30 līdz četriem rītā. Liepāja šogad līgos, baudot gan pazīstamu latviešu dziedošo aktieru un mūziķu Līgo vakara koncertprogrammu ar latviešu estrādes zelta dziesmām, gan tradicionālās jāņuguns iedegšanu un lustīgu līgošanu nakts ballē līdz rīta gaismai. Svētku koncertā pulksten 20.30 līgotājus priecēs Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, Liepājas teātra aktrises Everita Pjata un Agnese Jēkabsone, kā arī dziedātājs Andris Ērglis un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. No pulksten 22.00 koncertdārzā jau tradicionāli kursies jāņuguns, ko šogad kurs Ieva Tālberga un draugi, bet Jāņu rītu varēs sagaidīt Līgo nakts ballē kopā ar grupu «Dakota». Līgotāji aicināti līdzi ņemt savu Līgosvētku groziņu vai arī baudīt gardumus kafejnīcā «Lotte Caffe» koncertestrādes «Pūt, vējiņi» dārzā. Biļetes (5 EUR) pieejamas SIA «Biļešu Paradīze» kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, kā arī svētku vakarā no plkst. 19.00 koncertestrādes «Pūt, vējiņi» kasē. Līgām, Jāņiem un bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, ieeja pasākumā bez maksas.

Foto: Ieva Čīka/LETA

LĪGO festivāls Vecpiebalgā

Visas dienas un nakts garumā aicinām līgot, gan ievērojot sentēvu tradīcijas un latviešu Jāņu rituālus, gan arī moderni un ar 21. gadsimta noskaņām izjust saulgriežu īpašo noskaņu, svinot Latvijas skanīgākos un lielākos svētkus pie dabas krūts, skaistajā Alauksta ezera krastmalā.

Līgojam Dobelē!

Jau šīs nedēļas izskaņā par Latvijas Līgosvētku galvaspilsētu kļūs Dobele, kuras senajās pilsdrupās notiks vērienīgais Latvijas Radio 2 un LNT dižkoncerts «Līgojam Dobelē!». Lielās svinības sāksies ar vērienīgo Vislatvijas Jāņu gadatirgu, kas no 9.00 Dobeles Tirgus laukumā gaidīs savus apmeklētājus. Dobeles pilsdrupu ieeja skatītājiem tiks atvērta pulksten 19.00, bet dižkoncerts «Līgojam Dobelē» sāksies pulksten 21.00. Koncertā, kā jau ierasts, piedalīsies labākie novada kori un tautas deju kolektīvi, muzikālā apvienība «Vintāža», grupa «Eolika», kā arī solisti Olga Rajecka, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Samanta Tīna, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Imants Vanzovičs, Jānis Buķelis, Gatis Supe un jaunais dziedātājs Artūrs Biķernieks. Jāpiezīmē, ka koncerta laikā tiks sumināts viens no slavenākajiem novadniekiem - Žoržs Siksna, kura 60 gadu jubilejas benefice būs viena no dižkoncerta «Līgojam Dobelē» sastāvdaļām. Pēc dižkoncerta «Līgojam Dobelē!» ap pusnakti sāksies nakts balle, kurā uzstāsies «Eolika», Viktors Lapčenoks, Artūrs Reiniks un Jānis Buķelis ar grupu. Balle noslēgsies saullēktā ar jau tradicionālo Pliko skrējienu, kura uzvarētājam ļoti īpašu balvu ir sarūpējis viens no koncerta ģenerālsponsoriem - «Dobeles dzirnavnieks».

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tavs auto līgo!

Piektdien, 23. jūnijā, pie Valkas pilsētas kultūras nama Lugažu laukumā otro gadu norisināsies tematiskais konkurss «Tavs auto LĪGO». Valcēnieši un pilsētas viesi aicināti izkrāšņot un izdekorēt savus spēkratus (automašīnas, motociklus, velosipēdus u.c.) un piedalīties konkursā, kura uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums!

Līgo vakars Jūrmalā

Svinēšana norisināsies 23. jūnijā Dzintaru un Kauguru pludmalē.

Dzintaru pludmalē

20.00 Deju koncerts

22.00 – 04.00 Balle kopā ar vokāli instrumentālo ansambli «Neaizmirstulītes» un Laimi Rācenāju, Jelgavas Big Band un solistiem – Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Elzu Rozentāli, Žoržu Siksnu un Rūtu Dūdumu.

Savukārt Kauguru pludmalē balle sāksies 22.00 kopā ar grupu «Credo» un dīdžeja programmu.

«Jāņu festivāls 2017» Anglijā

Ģimenēm un bērniem draudzīgajā festivālā visas trīs dienas būs pieejamas un darbosies sešas Līgo brīvdabas sētas – «3×3 saieta Lielbritānijā», «Jāņu zāļu sēta», «Kokļu Zaptes Līgo dziesmu sēta», «Līgo danču sēta», «Jāņuguns sēta», «Līgo trača sēta» pašiem mazākajiem līgotājiem un jaunā «Rīgas sēta».

Foto: Ieva Čīka/LETA

Trīs dienu ilgais brīvdabas mūzikas un kultūras festivāls lepojas ar daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas gaumēm. Festivāla ietvaros notiks latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti ar pazīstamāko latviešu viesmākslinieku uzstāšanos, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, latviešu kultūras un tradīcijas pasākumi, brīvdabas teātra, tradicionālās latviešu sporta spēles, amatnieku tirdziņš. Festivālā sadarbībā ar latviešu filmu izplatītāju programmu diasporā «Kinopunkts» notiks arī pašmāju kino hita filmas «Svingeri» un animācijas filmas «Neparastie rīdzinieki» pirmizrāde Anglijā.

Jāņu dienā varēs baudīt Burtonas latviešu amatieru teātra «Strops» izrādi «Lustīga līgošana», bet Līgo svētku lielkoncertā «Skroderdienas Straumēnos» ar leģendārās Blaumaņa lugas iedvesmoto Jāņu dziesmu un deju programmu uzstāsies FK «Kokļu Zapte», TDK «Kamoliņš», TDK «Rakstā», TDK «Zīlaine», TDK «Sakta», FK «Žeperi», FK «Dūdalnieki», TK «Jumītis» un Deboras koris. Lielā Jāņu ugunskura kopīga apdziedāšana, aplīgošana un aizdegšana svētku kulminācijas vakarā, 24. jūnijā notiks kopā ar latviešu tautas kopu «Žeperi» un tautas deju kopām «Rakstā» un «Sakta».

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu