Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Labdarības lielkoncerts «Uzcel savu baznīcu!» jaunās skaņās

TVNET
Labdarības lielkoncerts «Uzcel savu baznīcu!» jaunās skaņās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Jau sestais gads ritēs Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā notiekošajam, iemīļotajam labdarības lielkoncertam «Uzcel savu baznīcu!». Renāra Kaupera iniciēts, tapis sadarbībā ar Juri Vaivodu, 2. jūlija koncerts būs ar jaunu, iedvesmojošu programmu.

Labdarības diena tiks ieskandināta jau plkst. 14.00 ar sirsnīgu koncertu baznīcā. Bruknas mīļie draugi – māte un meita Ira un Rūta Dūdumas, dziedātājs un dzejnieks Lauris Valters būs pirmie, kuri klausītājus ievedīs mūzikas noskaņu pasaulē.

Gaidot lielkoncertu, gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem radoši izpausties palīdzēs mākslinieces Elita Patmalniece, Ilze Patmalniece un Diāna Dimza-Dimme. Plkst. 14.00 visi mākslu mīlošie tiks aicināti uz radošajām darbnīcām. Neiztrūkstoša vērtība Bruknas muižas dārzā ir podnieka Evalda Vasilevska melnās keramikas cepļa atvēršana. Ģimenes ar bērniem draiskās, kā arī izzinošās rotaļās doties aicinās «Lielās spēles».

Kad apmeklētāji būs aplūkojuši skaisto Bruknas muižu, izstaigājuši gleznaino dārzu un novērtējuši, cik daudz ir paveikts baznīcas tapšanā, plkst. 16.00 uz skatuves kāps labdarības lielkoncerta «Uzcel savu baznīcu!» mākslinieki. Jūlija pēcpusdienā ar burvīgu mūziku Zemgales laukus un pakalnus pieskandinās Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Ainars Virga, Aivars Hermanis, Ralfs Eilands, Elza Rozentāle, Aija Vītoliņa, «Putnu balle», koris «Laiks» un citi.

Foto: publicitātes

Stāsts par kopīgi celtu baznīcu, priestera Andreja Mediņa iniciēts, piedzima 2012. gadā, kad pirmo reizi Latvijas mūziķi un citi radoši ļaudis nolēma palīdzēt Bruknas kopienas ļaudīm uzcelt savām rokām dievnamu. Tobrīd baznīcas ēkai tika likti pirmie pamatakmeņi, un teju neticami, ka nu nams lepni slejas muižas teritorijā. Sestais gads koncertam «Uzcel savu baznīcu!» nāk ar pārmaiņām, ar jaunumiem. Bruknas lielais draugs Renārs Kaupers ierosināja izveidot citādāku programmu nekā iepriekš. Kopā ar domubiedru Juri Vaivodu, Dailes teātra muzikālās daļas vadītāju, nu top lielkoncerts, kādu Bruknas cienītāji vēl nav piedzīvojuši.

Kāpēc būt klātesošiem un palīdzēt baznīcas celšanas procesā ir svarīgi tik daudziem ļaudīm?

Katram atbilde būs sava. Taču ikvienam kopējā ir tā, kuru īsti nevar vārdos izstāstīt. Jo šajā vietā ir ieraugāma ne tikai skaista un sakopta muiža un tās ainava. Šajā vietā ir ieraugāms un gūstams tas spēks, kas rodas tālu aiz skaistiem vārdiem. Tas ir pārpasaulīgs spēks, kas teju fiziski sajūtams vietā, kur iz dziļa posta ļaudis meklē ceļu atpakaļ. Pie sevis. Spēks ir nepieciešams ne tikai tiem, kuri nonākuši dziļā nelaimē, bet arī katram mums vienam.

Arī tu vari kļūt par Bruknas eņģeli. Pievienojies! Mēs ceļam baznīcu sevī. Stāsts par Bruknu turpinās.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu