Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VT ar izrādēm «Emmijas laime» un «Džeina Eira» augustā viesosies Rīgā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 16. līdz 22. augustam, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – «Džeina Eira» un «Emmijas laime», iestudējumus, kas šajā sezonā apspriesti daudz, skaļi un arī pretrunīgi.

Viesizrādes sāksies JRT Muzeja zālē, Talsu ielā 1, kur no 16. līdz 20. augustam varēs noskatīties iestudējumu «Emmijas laime» Māras Ķimeles režijā, kas kopš pirmizrādes Valmierā decembrī guvusi nedalītu skatītāju mīlestību un tiek spēlēta izpārdotās zālēs.

Izrāde tapusi pēc izcilā vācu kinorežisora Rainera Vernera Fasbindera scenārija «Bailes saēd dvēseli» motīviem. Galvenajās lomās Inese Ramute un Jānis Znotiņš.

Iestudējuma darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā saplūst visdažādāko tautību cilvēki, katrs ar savām vajadzībām un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. «Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi?» tā par izrādi atklāj režisore Māra Ķimele.

Pārējās lomās: Elīna Vāne, Aigars Apinis, Dace Everss, Ināra Ieviņa, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Juris Laviņš, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Ģirts Rāviņš, Baiba Valante, Māra Vīgante.

Izrādes radošo komandu veido scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un komponists Emīls Zilberts.

«Emmijas laime»
«Emmijas laime» Foto: publicitātes

Savukārt Dailes teātra Lielajā zālē tikai divas reizes – 20.augustā plkst.18.00 un 22.augustā plkst.19.00 – pasaulslavenā romāna «Džeina Eira» iestudējums, kas vēsta par jaunās guvernantes Džeinas Eiras un mistera Ročestera sarežģītajām attiecībām.

Galvenajās lomās Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters).

«Izrāde ir mākslinieciski psiholoģisks pētījums par cilvēka jūtu dabu. Stāsta uzsvaru esmu licis uz divu dzīves apbrāztu un cilvēcisko attiecību siltuma pieviltu cilvēku - Džeinas Eiras un mistera Ročestera - neprātīgajām alkām un bailēm vienam no otra. Respektējot rakstnieces romāna gotiskā stila iezīmes, izrādē nozīmīgu vietu ieņems cilvēka kompleksu, atmiņu, ilgu, zemapziņas un sapņu pasaule,» par izrādi stāsta režisors Reinis Suhanovs.

Pārējās lomās: Rūta Dišlere, Januss Johansons, Agris Māsēns, Kārlis Neimanis, Skaidrīte Putniņa, Agnese Rutkēviča, Madara Rutkēviča, Krišjānis Salmiņš, Laura Siliņa, Megija Dzene vai Anete Kalniņa.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija).

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu