Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Drīzumā vārtus apmeklētājiem vērs Sabiles Vīna kalns

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šogad Sabilē ziema nevēlas atkāpties, ar snigšanu par sevi atgādinot pat vēl maija sākumā. Neskatoties uz šī gada ziemīgo pavasari, 1. maijā ar pārgājienu Sabilē tika atklāta tūrisma sezona, un 15. maijā apmeklētājiem vārtus vērs Sabiles Vīna kalns, kuru pavasaros klāj skaists pieneņu paklājs un no kura paveras brīnišķīga ainava uz Sabiles pilsētu.

Šobrīd Vīna kalnā norit pavasara darbi – ravēšana un kalna uzpošana tūrisma sezonai. Pateicoties pagājušā gada aukstajam rudenim un šī gada vēlajam pavasarim, vīnogas vēl nav saplaukušas, līdz ar to tās ir bijušas pasargātas no garās ziemas aukstuma.

Vīna kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa. Kopējā dārza platība ir 1,5 ha. Vīna kalnā regulāri tiek papildināti vīnogulāju stādījumi. Visvairāk kalnā aug šķirnes «Zilga» vīnogas. Šeit aug arī tādi eksotiski augi kā persiki, aprikozes un valrieksti.

Godinot Sabiles simbolu Vīna kalnu, kopš 1999. gada ik vasaru, jūlija pēdējā nedēļas nogalē, Sabilē tiek rīkoti pilsētas svētki, kas, godinot Vīna kalnu, ir nodēvēti par Sabiles Vīna svētkiem. Šogad Vīna svētki tiks svinēti no 26. – 30. jūlijam. Bet tie, kuriem šajā gadā plānots kāds īpašs notikums, Sabiles Vīna kalnā var iestādīt paši savu vīnogulāju.

Vīna kalna darba laiks (tūrisma sezonā): Sabiles Vīna kalnu iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.

Pārējā laikā: par apmeklējumu iespējams vienoties pa tālr. 27841827 (tūrisma informācijas centrs).

Ieejas maksa no 20.08. līdz 30.09: pieaugušajiem € 1,50, bērniem un pensionāriem € 0,70.

Ieejas maksa no 01.10. līdz 19.08: pieaugušajiem € 0,70, bērniem un pensionāriem: € 0,40.

Vīna kalna atrašanās vieta: Kalna iela, Sabile, Talsu novads.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu