Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Melānijas hronika» festivālos Čehijā, Korejā, Irānā un Krievijā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Studijā «Mistrus Media» uzņemtā un Nacionālā Kino centra atbalstītā Viestura Kairiša spēlfilma «Melānijas hronika» aprīlī un maijā piedzīvo intensīvu starptautisko izrādīšanu gan festivālos Eiropā un Āzijā, gan kinoteātros Čehijā un Slovākijā. Aprīļa sākumā Viestura Kairiša spēlfilma piedzīvoja Čehijas pirmizrādi festivāla «Days of European Film» ietvaros, kas norisinājās Prāgā no 6. līdz 13. aprīlim vēsturiskajā kinoteātrī «Lucerna»; sekoja filmas izrādīšana Brno un citās Čehijas pilsētās. Čehijā un Slovākija filmu izplata kompānija «Bontonfilm», plašāka «Melānijas hronikas» distribūcija Čehijā un Slovākijā sāksies 18. maijā.

Filma iekļauta arī Dienvidkorejas Džonžu kinofestivāla (Jeonju International Film festival) oficiālajā programmā, kas notiek no 27. aprīļa līdz 6. maijam. Festivāls notiks 18. reizi, un «Melānijas hronika» iekļauta programmā Spectrum – filmas, kas paver jaunas perspektīvas pasaules kino un raksturojamas kā jaunas kino estētikas meklējumi. Džonžu filmu festivāls tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem Āzijas filmu festivāliem un tādu kā «globālo barometru» pasaules kino tendencēm, sniedzot ieskatu pasaules neatkarīgajā un eksperimentālajā kino. Starp citu, šā festivāla programmā Latviju pārstāv arī Uģa Oltes un Mortena Trovika dokumentālā filma «Atbrīvošanas diena».

Aprīļa beigās filma «Melānijas hronika» tiek demonstrēta arī Fadžras filmu festivālā, kas ir lielākais kino festivāls Irānā, bet maija beigās ar filmas «Melānijas hronika» seansu tiks atklātas Baltijas filmu dienas Sanktpēterburgā, kas notiks no 25. maija līdz 28. maijam.

Viestura Kairiša spēlfilma «Melānijas hronika» starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Tallinas starptautiskajā filmu festivālā «Melnās naktis» (POFF), kur saņēma balvu – bronzas vilka statueti - par labāko operatora darbu. Ar filmas starptautisko izplatīšanu nodarbojas austriešu kinoizplatītājs East-West Distribution.

Filmu Latvijā demonstrē kopš 2016. gada novembra; pirmo divu mēnešu laikā to noskatījās vairāk nekā 75 000 skatītāju, un tā kļuva par pagājušā gada skatītāko latviešu spēlfilmu. Filmu turpina demonstrēt visā Latvijā ar izplatītāja Kinopunkts starpniecību, savukārt Rīgā to vēl aizvien var noskatīties kinoteātrī Kino Bize nedēļas nogalēs. Filma būs iekļauta arī Nacionālā Kino centra rīkotā 4. maija Latvijas filmu maratona programmā kinoteātrī Splendid Palace.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu