Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmizrāde: «Savādais atgadījums ar suni naktī»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālajā teātrī režisors Valters Sīlis ir iestudējis pasaulē šobrīd ļoti populāro Saimona Stīvena lugu «Savādais atgadījums ar suni naktī», kas tapusi pēc ne mazāk populārā Marka Hedona tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pirmizrāde 5. februārī.

Šī būs izrāde jauniešiem par viņu vienaudzi, kurš it kā ir tāds pats kā visi un tomēr jūtīgāks pret apkārtējo pasauli nekā pārējie. Kristofers Būns ir 15 gadus vecs zēns, kurš dzīvo mazā Anglijas pilsētiņā un mācās speciālajā skolā. Viņam ir Aspergera sindroms, viens no autisma paveidiem. Kristofers zina no galvas visus pirmskaitļus līdz 7507 un spēj nosaukt visas pasaules valstis un to galvaspilsētas. Viņam ir izcilas dotības matemātikā un fizikā, viņš lieliski orientējas faktos, taču emociju pasaule pusaudzim ir sveša, cilvēki viņam liekas neizprotami. Kādu rītu Kristofers dārzā atrod nogalinātu kaimiņu suni Velingtonu. Par spīti tēva iebildumiem, viņš nolemj šo savādo atgadījumu izmeklēt un atrast vainīgo.

Šī būs arī izrāde pieaugušajiem par to, kā vecāki sadzīvo ar to, ka viņu bērns ir jūtīgāks par pārējiem, kā tas ietekmē viņu dzīvi un savstarpējās attiecības. Kā ar citādo sadzīvojam mēs paši?

Lomās: Kārlis Krūmiņš, Daiga Gaismiņa, Daiga Kažociņa, Lāsma Kugrēna, Līga Zeļģe, Ilva Centere, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Normuns Laizāns, Voldemārs Šoriņš.

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, komponists Toms Auniņš, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Britu rakstnieks Marks Hedons (Mark Haddon) dzimis 1962.gadā Northemptonā, bet šobrīd ar sievu dzīvo Oksfordā. Vairākus gadus viņš strādājis ar cilvēkiem, kuriem ir garīgi un fiziski traucējumi. M. Hedons ir Anglijā labi pazīstams bērnu grāmatu rakstnieks un ilustrators, piecpadsmit grāmatu autors. «Savādais atgadījums ar suni naktī» (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time) (2003) ir rakstnieka pirmais romāns pieaugušajiem. Grāmata kļuvusi par vienu no lielākajām sensācijām pēdējo gadu britu literatūrā un 2004. gadā saņēmusi prestižo «Whitbread» prēmiju. Tā guvusi arī lielu starptautisko atzinību un tulkota jau vairāk nekā divdesmit valodās. Pirms vairākiem gadiem romāns ir iznācis arī latviešu valodā.

Marka Hedona romāns «Savādais atgadījums ar suni naktī» tulkots 44 valodās. Tas ieguvis 17 dažādas literārās balvas un prēmijas. Londonas Nacionālajā teātrī izrāde «Savādais atgadījums ar suni naktī» tiek spēlēta jau 5 gadus. Tā ir nospēlēta 1600 reižu, un to ir noskatījušies vairāk nekā 1 000 000 skatītāju Londonā un gandrīz 2 500 000 skatītāju visā pasaulē. Marionas Eliotas iestudētā izrāde ir ieguvusi 7 Olivjē (britu teātra) balvas 2013. gadā un 5 Tonija (amerikāņu teātra) balvas 2015.gadā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu