Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izveidota Klusuma un meditācijas istaba

TVNET
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izveidota Klusuma un meditācijas istaba
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: facebook.com

Gada sākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāvā blakus Audiovizuālā centra lasītavai izveidota Klusuma un meditācijas istaba - vieta pilsētā un bibliotēkā, kur cilvēkiem ikdienas steigā rast mieru iekšējam klusumam un meditācijai. Projektu īsteno LNB sadarbībā ar biedrību «Simboli un Riti». Ieeja bez maksas.

Klusuma un meditācijas istaba LNB darba laikā ir pieejama ikvienam bibliotēkas apmeklētajam, un tajā regulāri tiks rīkoti izglītojoši sarunu cikli, ko papildinās ar meditāciju saistīti tematiskie pasākumi. Vienlaikus šeit būs pieejama literatūra par meditāciju.

«Varētu padomāt, ka Klusuma un meditācijas istaba ir kaut kas ekskluzīvs. Nē, tā ir akūta mūsdienu dzīves nepieciešamība. Mums katram ir nepieciešama sava deva iekšējā un garīgā klusuma. Ikdienas aizņemtībā biznesā, zinātnē, politikā mēs to aizmirstam. Meditācija ir ceļš uz šo iekšējo klusumu, uz sevis apzināšanos,» stāsta Klusuma un meditācijas istabas projekta idejas autori - biedrība «Simboli un Riti».

Foto: facebook.com

Biedrība «Simboli un Riti» pulcē cilvēkus, kuri jūt nepieciešamību savu sabiedriski un ekonomiski aktīvo dzīvi saskaņot ar garīgu pasaules redzējumu un meditāciju. Lai gan biedrības meditācijas prakse ir saistīta ar VIA Integralis tradīciju, ko Latvijā vada Juris Rubenis, Klusuma un meditācijas istaba ir atvērta arī citām meditācijas skolām. Šeit meditācijai nav nekādu konkrētu skolu, reliģisku vai konfesionālu saistību, un tā uztverama kā garīgo resursu krājums bibliotēkā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu