Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kalnaeļļa un Rogas animācija Berlināles konkursā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes/leta

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls, svinot 40 gadus, kopš tas pievērsies jauniešu auditorijai, izziņojis konkursa Generation programmu, un atlasīto filmu skaitā pasaules pirmizrādi piedzīvos arī Latvijas filmu studijas «Rija» darbs – režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas īsfilma «Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi» pēc Kaspara Rogas scenārija.

Desmit minūtes garā filma, kas tapusi ar Nacionālā Kino centra atbalstu, stāsta par kādu cāli, kurš dzīvo «pasaules nomalē» garlaicīgā vistu kūtī, bet tik ļoti gribētu dziedāt uz skatuves, starmešu gaismā. Kādu nakti vistu kūtī ielavās zagļi, un Hugo nokļūst īstā notikumu virpulī, kur jācīnās gan par dzīvību, gan par iespēju lidot. Filmas scenārija autors ir grupas Prāta Vētra mūziķis Kaspars Roga un Hugo dzied Renāra Kaupera balsī, bet filmas komponists ir Kārlis Auzāns. Filmas mākslinieki ir Olga Sokala un Vitālijs Daukšta, producents – Vilnis Kalnaellis.

Šogad (9.02.-19.02.) notiks jau 67. Berlīnes starptautiskais kinofestivāls – viens no pasaules kinofestivālu «lielā trijnieka». Festivāla mērogs ir iespaidīgs – pagājušajā gadā tur nopirktas vairāk nekā 335 000 kinobiļetes un strādājuši vairāk nekā 20 000 kino industrijas profesionāļu no 122 valstīm, ieskaitot 3800 žurnālistu no pasaules medijiem.

Šogad Berlināles Generation konkursa sadaļās kopā tiks demonstrētas 62 filmas (īsfilmas un pilnmetrāžas) no 41 valsts; Reiņa Kalnaeļļa jaunākā filma «Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi» startē sadaļā Short Films Generation Kplus un būs skatāma trīs seansos – 14., 15. un 17. februārī.

Kā jau ziņots, Berlinālē šogad Latviju pārstāvēs arī aktrise Elīna Vaska, kura iekļauta prestižajā jauno aktieru izlasē European Shooting Stars. Paralēli filmu izrādīšanai un konkursiem Berlināles ietvaros notiek arī Eiropas filmu tirgus, tajā aktīvi strādās Latvijas stends, un par to detalizētāk tiks ziņots februāra sākumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu