Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zināmi 19. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla dalībnieki

TVNET
Zināmi 19. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla dalībnieki
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/LETA

No 10.februāra līdz 12.februārim jau 19. reizi Jelgavā norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma būs «Karnevāls». Dalībai festivālā žūrijas komisija ir apstiprinājusi 32 profesionālus tēlniekus no astoņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Turcijas, Krievijas, Mongolijas, Portugāles un Īrijas.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» (JPPI «Kultūra») organizētajā skiču atlases konkursā kopumā tika saņemti 60 mākslinieku pieteikumi un 103 ledus skulptūru skices. Skulptori tēmu interpretē dažādi, kādam karnevāls saistās ar bērnību un svētkiem, kādam - ar romantiku un iepazīšanos, bet citam - manipulēšanu un slēpšanos aiz maskas.

Mākslinieki konkursā piedalīsies divās kategorijās: individuālā skulptūra un komandas skulptūra. Festivāla laikā kopumā taps 45 konkursa skulptūras - 30 mazās (individuālās) un 15 lielās (komandu) -, kā arī papildus tiks veidotas vairākas foto skulptūras un Koskenkorva ledus bārs.

Ledus tēlnieki Jelgavā ieradīsies 5.februārī un darbu turpinās līdz 10.februārim, savukārt apmeklētāji baudīt karnevāla gaisotni un apskatīt skulptoru veikumu varēs no 10. līdz 12. februārim.

«Festivāls šo 19 gadu laikā Jelgavu ir iezīmējis pasaules lielāko ledus skulptūru festivālu kartē un ir lielākais šāda veida pasākums Baltijā, uz kuru ik gadu piesakās vairāk nekā 50 profesionāli tēlnieki no visas pasaules. Unikālais brīvdabas pasākums ziemas sezonā ir galvenais tūristu galamērķis Latvijā, kas pulcē tūkstošiem apmeklētāju, ne tikai no Latvijas bet arī no ārzemēm,» - tā par festivālu Mintauts Buškevics, JPPI «Kultūra» vadītājs.

Festivāla viesus gaida skulptūru spīdēšana un uguņošana, kā arī plaša kultūras un izklaides programma - uzstāsies «CARNIVAL YOUTH», «Daddy was a milkman» (Lietuva), Lauris Reiniks, Roberto Meloni, «The Roop» (Lietuva), notiks dažādi muzikāli rotaļu uzvedumi bērniem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi un daudz kas cits.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu