Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Zvaigžņu kari» par mata tiesu apsteidz «Apslēptos skaitļus»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ziemeļamerikas kinoteātros jau ceturto nedēļu pēc kārtas 1. vietā zinātniskā fantastikas filma «Rogue One: A Star Wars Story» («Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts»). Tiesa, šoreiz uzvara par mata tiesu, jo filmai uz pēdām šonedēļ min biogrāfiska filma «Hidden Figures» («Apslēptie skaitļi»), kas vēsta par afroamerikāņu matemātiķi Ketrīnu Džonsoni (Katherine Johnson, 1918).

«Star Wars» («Zvaigžņu karu») sērijai radniecīgā filma, kas iznāk ārpus galvenās triloģijas, nedēļas griezumā iekasējusi 22 miljonus dolāru, kopumā sasniedzot jau 477,3 miljonu atzīmi. Kopumā visā pasaulē filma iekasējusi 914,4 miljonus.

Režisora Gareta Edvardsa veidotajā kinolentē piedalās tādi aktieri kā Forests Vitakers un Mads Mikelsens. Galveno lomu filmā spēlē Felisita Džonsa. Filmas notikumi risinās pirms oriģinālās triloģijas, kuras pirmā daļa iznāca 1977. gadā.

Savukārt «Hidden Figures» atpalika vien par 200 000 dolāru.

“Hidden Figures”
“Hidden Figures” Foto: Kadrs no filmas

3. vietā animācijas filma «Dziedi!» (Sing) ar 19,6 miljoniem. Filmā skan 85 pasaulslavenas dziesmas, un tas ir filmu «Nejaukais es» un «Minioni» autoru jaunais darbs.

«Tumsas pasaule. Asins kari» (Underworld: Blood Wars), kurā galveno lomu, kā ierasts, atveido daiļā britu aktrise Keita Bekinseila (Kate Beckinsale), ar 13,1 miljonu numur 4.

Savukārt kritiķu augstu novērtētais mūzikls «La La Land: Kalifornijas sapņi» («La La Land») ar 10 miljoniem noslēdz top5. Mūziklā vieni no talantīgākajiem savas paaudzes aktieriem – Emma Stouna un Raiens Goslings - izstāsta emocionālu stāstu par jauna džeza mūziķa un topošās aktrises sapņiem un neizmērojamo mīlestību vienam pret otru. Pāra attiecību mežģos milzīgu lomu nospēlē arī šovbiznesa pasaule, kurai tie abi vēlas būt piederīgi.

Tikmēr 6. vietā zinātniskās fantastikas trilleris «Pasažieri» («Passengers»), kurā galvenās lomas atveido Kriss Prats un Dženifera Lorensa. Iekasēti 8,8 miljoni. Kopumā trīs nedēļās vien 80,8 miljoni, kas pagaidām nenosedz filmas izdevumus - 110 miljonus.

Trilleris «Pasažieri» vēsta par iespaidīgu kosmosa kuģi ar tūkstošiem pasažieru, kuri ir iegremdēti mākslīgajā miegā, lai pēc neticami gara ceļa tiktu pamodināti uz citas planētas un kļūtu par tās apdzīvotājiem. Sistēmas kļūdas dēļ divi šīs vērienīgās misijas pasažieri – vīrietis un sieviete – pamostas ātrāk. Viņi nonāk neapskaužamā situācijā, jo līdz ceļojuma galapunktam jālido vēl 90 gadi. Samierinājušies ar faktu, ka turpmākā dzīve jāpavada divatā milzīgajā kosmosa kuģī, abi satuvinās. Pēkšņi ierasto ritmu izjauc fakts, ka kuģim draud briesmas. Tagad vienīgi abu neguļošo misijas dalībnieku spēkos ir izglābt pašiem sevi un visus pārējos pasažierus.

7. vietā jaunums - režisora Džona Hamburga («Es tevi mīlu, vecīt», «Iepazīsties, mani vecāki», «Iepazīsties, Fakeri», «Pollija ir klāt») komēdija «Kāpēc viņš?» (Why Him?), kurā Viņa (topošā līgavaiņa) loma atvēlēta Džeimsam Franko. Iekasēti 6,5 miljoni.

Foto: publicitātes

Diemžēl videospēļu franšīzes «Assassin's Creed» kino adaptācija, kuras budžets ir 125 miljoni, turpina startēt ne pārāk veiksmīgi. Šonedēļ tikai 3,8 miljoni, un kopumā trīs nedēļās vien 49 miljoni.

Filmā galveno lomu atveido vācu un īru izcelsmes aktieris Maikls Fasbenders (Michael Fassbender). Aktieris ir arī viens no filmas producentiem.

«Assassin's Creed» ir viena no finansiāli veiksmīgākajām videospēlēm pašlaik iznākušajām konsolēm. Līdz šim pārdoti vairāk nekā 30 miljoni spēles kopiju. Spēlē stāstīts par algotu slepkavu dzimtas konfliktu ar templiešu ordeņa bruņiniekiem. Tajā apvienoti gan vēstures, gan zinātniskās fantastikas elementi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu