Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skatītākā filma Latvijā - «Melānijas hronika»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Režisora Viestura Kairiša filmu «Melānijas hronika» kopš tās pirmizrādes noskatījušies 13 000 cilvēku, līdz ar to ieņemot līderpozīciju Latvijā demonstrēto filmu topā, informē filmas komunikācijas kampaņas vadītāja Zane Ozola.

Filmu laika posmā no 4. novembra līdz 6. novembrim ir noskatījušies 8033 skatītāji, tādējādi filma ieņem līderpozīciju Latvijā uz lielajiem ekrāniem demonstrēto filmu topā. Kopš tās pirmizrādes filma ir demonstrēta 16 kinoteātros.

Visu novembri un decembra sākumu filmu plānots demonstrēt ne tikai kinoteātros, bet arī Latvijas novadu kultūras un tautas namos. 21 vietā Latgalē, sešās vietās Sēlijā, 26 vietās Kurzemē, 32 - Zemgalē un 73 - Vidzemē. Vairākos filmas demonstrēšanas vakaros paredzētas tikšanās ar filmas veidošanā iesaistītajiem cilvēkiem.

Filma uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna «Veļupes krastā» motīviem, turklāt tā ir Latvijas, Čehijas un Somijas kopprodukcija. Tajā piedalās latviešu aktrises Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka. Galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes šveiciešu aktrisēm - Sabīne Timoteo. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Kairiša filma ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī būtisks darbs Latvijas kino, jo kā liela mēroga darbs tas var potenciāli piesaistīt jauniešus un izraisīt starptautisku interesi par maz izzinātu Eiropas vēstures posmu - staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu