Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klajā nāk apjomīgs albums «Alvis Hermanis» un režisora dienasgrāmata

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: @neputns

Izdevniecībā «Neputns» klajā nāk uzreiz divi JRT režisoram Alvim Hermanim veltīti izdevumi - albums «Alvis Hermanis» un režisora dienasgrāmata, kas pierakstīta 2015./2016. gada sezonas laikā.

Albums «Alvis Hermanis» ir vizuāli krāšņs un emocionāli bagāts izdevums, kurā iekļauta attēlu izlase no 43 vizuāli interesantākajām Alvja Hermaņa izrādēm, Edītes Tišheizeres eseja, Sarmītes Ēlertes intervija ar režisoru, kā arī Normunda Naumaņa kritiku fragmenti. Albums izdots latviešu un angļu valodā divos atsevišķos izdevumos. Savukārt «Dienasgrāmata» ir Alvja Hermaņa pierakstītais 2015./2016. gada sezonas laikā.

Foto: @neputns

«Par šādu izdevumu jau sen tika runāts ar Normundu Naumani, teātra kritiķi, kurš savulaik pirmais atbilstoši novērtēja Alvja Hermaņa ienākšanu teātrī un turpināja būt viņa izrāžu azartisks recenzents. Diemžēl liktenis lēma citādi. Naumaņa recenziju fragmentus šai attēlu izlasei atlasīja Sarmīte Ēlerte – viņa kolēģe laikrakstā «Diena» un draugs. Kā ilggadīga Hermaņa teātra notikumu līdzjutēja un varbūt pat vienīgā, kas redzējusi visas Alvja Hermaņa ārpus Latvijas tapušās izrādes, Ēlerte tika aicināta veidot interviju ar Alvi Hermani. Pats viņš piekrita uzrakstīt īsu ieceres komentāru katrai no izrādēm. Bet ievada eseju uzrakstīja erudītā teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere. Albuma dizainu ar lielu pietāti un rūpību veidoja māksliniece Inese Hofmane,» albumu raksturo tā sastādītāja Laima Slava.

Foto: @neputns

Savukārt par dienasgrāmatu, kas pierakstīta 2015./2016. gada sezonas laikā, režisors saka: «Protams, šī nebūs gluži īsta dienasgrāmata. Jo es jau no sākuma zinu, ka to lasīs man sveši cilvēki. Kāpēc man tas vajadzīgs? Labs jautājums.

Es, piemēram, negribētu, ka grāmatu par mani un manu darbu raksta kāds cits. Jo neesmu pārliecināts, ka jel kurš cits, izņemot mani, ir spējīgs saprast – ar ko es īsti nodarbojos un kas aiz visa tā stāv.

Es pats pamēģināšu to uzrakstīt.»

Albums «Alvis Hermanis». Sastādītāja Laima Slava. Tekstu autori: Alvis Hermanis, Normunds Naumanis, Edīte Tišheizere, Sarmīte Ēlerte. Dizains - Inese Hofmane. Apjoms - 640 lpp.

Cena «Neputna» galerijā 49 EUR

Alvis Hermanis «Dienasgrāmata». Teksta autors Alvis Hermanis. Dizains - Dita Pence. Apjoms - 248 lpp.

Cena «Neputna» galerijā 7 EUR

Grāmatu var iegādāties «Neputna» galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, interneta veikalā www.neputns.lv.

neputns.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu