Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmizrāde «Toma Sojera piedzīvojumi» un Dailes teātra skolas sākuma pasākums

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

31.augustā Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Marka Tvena izrāde bērniem «Toma Sojera piedzīvojumi», ko iestudē režisors Dmitrijs Petrenko. 31.augustā un 1.septembrī notiks tradicionālais pasākums «Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!».

Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Viņš vienmēr grib, kā labāk, bet sanāk, kā nu kuro reizi sanāk. Kopā ar saviem labākajiem draugiem bezpajumtnieku Haklberiju Finu un Džo Hārperu Toms piedzīvo dažādas dēkas, kuru laikā viņš paspēj atrast savu īsto mīlu, kļūt par liecinieku šaušalīgam noziegumam, atmaskot slepkavnieku, aizbēgt no mājām, kļūt par pirātu, apmaldīties bezgalīgā alā un atrast neticamus dārgumus.

«Toma Sojera piedzīvojumi» ir izrāde visai ģimenei. Bērniem – lai kopā ar izrādes varoņiem dotos aizraujošos piedzīvojumos, savukārt pieaugušajiem – lai tie atcerētos, kādi reiz bija un par ko sapņoja.

Toma Sojera lomā būs Lauris Dzelzītis, Haklberiju Finu atveidos Gints Andžāns. Pārējās lomās - Mārtiņš Upenieks (Džo Hārpers), Ilze Vazdika (Krustmāte Pollija), Ērika Eglija (Bekija Tečere), Gints Grāvelis (Mafs Poters / Skolasbiedrs / Pilsētiņas iedzīvotājs), Lauris Subatnieks (Indiānis Džo / Skolasbiedrs / Pilsētiņas iedzīvotājs), Ieva Florence (Eimija Lorenca), Inga Krasovska (Serēnija Hārpere), Artūrs Dīcis (Advokāts Tečers / Alfrēds Trampls / Dakteris Robinsons), Artis Robežnieks (Mācītājs / Tiesnesis) un Mārtiņš Počs (Skolotājs Dobinss / Kurlmēmais spānietis).

Dramatizējumu veidojusi Justīne Kļava. Jauniestudējuma scenogrāfe ir Sintija Jēkabsone, kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa, komponists – Reinis Ozoliņš. Izrādes kustību konsultante ir Inga Krasovska, bet gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

31.augustā un 1.septembrī plkst.16.00 notiks tradicionālais pasākums «Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!». Tajā būs iespēja iejusties Toma Sojera ādā un piedalīties dažādās aizraujošās spēlēs un atrakcijās, kā arī uzzināt un iemācīties ko jaunu - pat nokrāsot sētu Toma Sojera vietā! Pasākuma laikā tiks izstādīti mākslinieka Vilipsōna darbi no izstādes «Čaks un V-sōns», bet Sergeja Jēgera vadībā būs iespēja izkrāsot zīmējumus no krāsojamās grāmatas «Reiz dzīvoja Čaks». Pasākumā piedalīsies Dailes teātra draugi un sadarbības partneri – Latvijas Gumijlēcēju klubs, Bioderma, Sveču darbnīca, Global fitness, Latvijas Nacionālā bibliotēka, FOBO, Latvijas Mazpulki un Latvijas Leļļu teātris. Pirmo reizi pasākumā piedalīsies «Zinoo Rīga», kas demonstrēs dažādus zinātniskus eksperimentus un piedāvās bērniem iespēju pašiem tos izmēģināt. Būs iespēja dzirdēt arī populārās mūzikas izpildītāju studijas «Aprīļa pilieni» jaunāko dalībnieku koncertu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu