Konferences otrs publiskais vieslektors būs Jusi Parika, kurš ir mediju teorētiķis, rakstnieks un tehnoloģiju kultūras un estētikas profesors Vinčesteras Mākslas skolā, Lielbritānijā. Viņam ir doktora grāds kultūras vēsturē, kas iegūts Turku Universitātē Somijā, kur viņš ir arī digitālās kultūras teorijas docents. Viņa darbība mediju arheoloģijas jomā ir vainagojusies ar pozitīvu starptautisko atsaucību un vairākiem ievērojamiem apbalvojumiem mediju arheoloģijas jomā.
Savukārt konferences noslēgumā ar lekciju par mākslu un zinātni uzstāsies Monika Bello, kura ir kuratore, pētniece un pazīstamā Šveices zinātnes centra CERN mākslas programmas «Arts@CERN» vadītāja.
Kopumā šogad konferencē būs dalībnieki no vairāk nekā 60 universitātēm un mākslas organizācijām.
«Open Fields» konferenci papildinās vērienīga starptautiska izstāde, kas norisināsies no 30. septembra līdz 2. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmā stāva izstāžu zālēs. Šogad festivāla izstādē būs apskatāmi ap 25 mākslinieku un dizaineru mākslas darbi, kas izaicina mūsu priekšstatus par mākslu un laikmetīgo estētiku, kombinē dažādus medijus, zināšanas un pētījumu laukus, kā arī interpretē un vizualizē zinātniskus, sociālus un kultūras datus jaunā un jēgpilnā veidā.
Festivāls šogad piedāvā arī plašu paralēlo programmu - vēl divas izstādes, kas notiks «Rixc» galerijā un arhitektūras un mediju centrā «H2O 6», kā arī tiks piedāvāta performanču programma «Jaunās skaņas dienas», kas notiks 30. oktobrī.
Festivāla priekšvakarā, 28. septembrī plkst.18, «Rixc» galerijā tiks atklāta austrāļu-austriešu mākslinieku apvienības «Time's Up» izstāde «Turntona, mazpilsēta pie jūras». Balstoties uz pašreizējo situāciju pasaules okeānos un nākotnes pareģojumiem, mākslinieki ir izstrādājuši nelielas pilsētas modeli, kas parāda, kā mūsu pasaule varētu izskatīties laika gaitā. Nākotne tiek apskatīta no visiem ilgtspējības aspektiem - sākot no darbaspēka, cilvēku kopienām, izglītības un kultūras un beidzot ar ekosistēmas un klimata pārmaiņām.