Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Splendid Palace» atklāj jauno sezonu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Ceturtdien, 18. augustā, ar izcilu filmu izlasi un devīzi «Neizdzēšami kino stāsti», kinoteātris «Splendid Palace» atklās jauno sezonu. Trāpīgi, personiski un pārsteidzoši - šie spilgtie kino darbi ir izsaukuši ovācijas prestižos festivālos un saviļņojuši kino skatītājus visā pasaulē.

Šoreiz sezonas atklāšanas gods piešķirts – mūžam lieliskajai «Kasablankai», kas uz lielā ekrāna tiks izrādīta vienīgo reizi atklāšanas vakarā – 18. augustā plkst.18.00. «Šī ir filma, kas ieņem unikālu vietu kino vēsturē, filma vispārākajā pakāpē,» kino klasiku komentē kinoteātra filmu kuratore Daira Āboliņa.

Sezonas atklāšanas vakara turpinājumā – Pedro Almodovara jaunākā filma «Julieta», kas savu pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Kannu kinofestivālā. Filma, kurā izcilais spāņu režisors atkal atļaujas būt tāds, kādu pasaule viņu iemīlēja – jūtīgu un mazliet ekstrēmu. «Tikai festivāla žūrijas kļūdas dēļ šī filma nav kļuvusi par Kannu kinofestivāla laureāti,» filmu komentē Daira Āboliņa. Filma Latvijā regulārajā repertuārā būs skatāma tikai kinoteātrī «Splendid Palace», Latvijas pirmizrāde – 18. augustā plkst.20.30.

Jau 19. augustā kinoteātrī «Splendid Palace» norisināsies pavisam īpašs DĀŅU KINO VASARAS FESTIVĀLS, kas tiek organizēts sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu. Šī festivāla ietvaros apmeklētājiem tiks piedāvāta mūsdienu dāņu kino spilgtāko autordarbu izlase – Tomass Vintenbergs, Sūzena Bīra. Kristīna Rozendāla. Festivāla kulminācija – pēc Larsa fon Trīra idejas veidotais mini-seriāls «Izrādes» («Forestillinger») – visas sešas seriāla sērijas tiks izrādītas vienā dienā – 21. augustā.

Savukārt 20. augustā uz Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ( Riga IFF) rīkoto KIDS WEEKEND tiks aicināti mazākie kino cienītāji kopā ar mammām un tētiem. Jau no plkst.11.00 «Tinto» ceps pankūkas, bet plkst.13.00 – septiņas animācijas īsfilmas no Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas pašiem mazākajiem – pirmskolas vecuma – kinomīļiem un viņu ģimenēm.

Bet 20. augusta vakarā, vēl pirms tā iekļauta kinoteātru regulārajos repertuāros, pavisam īpašs Vudija Allena filmas «SMALKĀS APRINDAS» seanss nepacietīgākajiem – filma, ar kuru šogad tika atklāts Kannu kinofestivāls! Kinoteātra regulārajā repertuārā – no 27. augusta.

Kopā ar radošo aģentūru VUCA radītā sezonas atklāšanas kampaņa «Neizdzēšami kino stāsti» aicina skatītājus novērtēt saturiski bagāta un dziļa kino paliekošo iespaidu. Kino nav tikai veids, kā aizmirsties, kinoteātris ir vieta, kur var domāt līdzi, iedziļināties un apjaust jaunas patiesības. Vedot mūsu skatītājus jaunos atklājumos, esam sarūpējuši dažādu tautu un autoru kino izlasi, kas «Splendid Palace» būs skatāma līdz 20. septembrim:

Psihedēlisks persiešu detektīvs, Berlīnes kinofestivāla spilgtākais notikums – «Pūķis nāk!»;

Austrāliešu teātra režisora kinodebija, Ibsena «Mežapīles» mūsdienu versija – «Meita»;

Cilvēciski aizkustinošs stāsts Indijas kolorītajā vidē – «Aizlido vienatnē»;

Kannu kinofestivālā apbalvotā filma ar Viggo Mortensenu galvenajā lomā – «Kapteinis Fantastika»;

Filmas «Brauciens» ( «Drive») režisora jaunākā filma par modeļu biznesa vistumšākajām aizkulisēm – «Neona dēmons».

Plašā sezonas atklāšanas programma būs skatāma līdz 20. septembrim - tas būs tikai ievads krāšņajam kinoteātra rudens periodam ar trim Latvijas nozīmīgākajiem kino festivāliem. Jau 21. septembrī kinoteātrī sāks pulcēties festivāla «Baltijas Pērle» uzticamie skatītāji, kurus priecēs plašs kino repertuārs no šī gada kino festivālu izlasēm. Drīz pēc tā – no 6. oktobra ar filmu skatēm sāksies Nacionālais kino festivāls «Lielais Kristaps», bet rudens noslēgumā no 13. līdz 23. oktobrim visus mākslas kino cienītājus aicinām uz Rīgas starptautisko kino festivālu (Riga IFF), kas šogad norisināsies jau trešo reizi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu