Jāatceras, ka ceļā var būt neparedzētas apstāšanās, ka varat pagurt un vēlēties atceļā doties ātrāk, nekā plānots, tāpēc vēlams noskaidrot vairākus sabiedriskā transporta atiešanas laikus un alternatīvus mājās tikšanas veidus.
Kad izvēlēts jūras malas pārgājiena sākuma un beigu punkts, jāveic rūpīga izpēte, lai saprastu, kas konkrētajā vietā gājējus sagaida - jūras mala var būt akmeņaina, ceļā var gadīties dažādi cilvēku un dabas radīti šķēršļi. Visu to vēlams kartē un internetā iespēju robežās izpētīt jau iepriekš.
Labs palīgs šādos pārgājienos ir arī mobilās aplikācijas, piemēram, Endomondo, kas ļauj sekot līdzi savai atrašanās vietai. Tas lieti noderēs, ja nāksies neplānoti meklēt tuvējās apdzīvotās vietas vai apkārtceļus kādam šķērslim.
Ko vilkt mugurā un ņemt līdzi?
Pāri visam - ērti apavi, tā māca ne tikai gudri cilvēki, bet arī manis pašas rūgta pieredze. Mērsraga-Ķesterciema pārgājienā ceļš veda gar piejūras pļavām. Lai niedru un citu augu biezokni apietu, ik pa laikam bridām pa seklu jūras ūdeni turpat piekrastē, un apavi vairākkārt tika novilkti un atkal uzvilkti. Padoms: pēdas pirms botu uzvilkšanas noslaucīt īpaši rūpīgi, jo daži noklīduši smilšu graudi var novest pie sāpīgām tulznām.
Skaidra lieta, ka arī apģērbam jābūt maksimāli ērtam, vieglam un vairākās kārtās - lai var kaut ko novilkt, ja uzspīd saule un fiziskā slodze dara savu, vai uzmest kaut ko virsū, ja paliek vēsi. Īpaši rūpīgi apģērbs jāizvēlas, ja dodaties pārgājienā agrā pavasarī vai ziemā - tad lieti noderēs termoveļa, tā ir viegla un tai pa virsu var vilkt citu apģērbu slāņos pēc vajadzības.