Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kas kopīgs Līvāniem un Jurijam Ņikuļinam no filmas «Kaukāza gūstekne»?

TVNET
Kas kopīgs Līvāniem un Jurijam Ņikuļinam no filmas «Kaukāza gūstekne»?
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijā un pasaulē ir izklīduši daudzi līvānieši, tāpēc šogad 16.jūlijā – pilsētas 90 gadu jubilejā - Līvāni aicina uz Novadnieku salidojumu.

Savā dzimtajā pusē - Līvānu novada Jersikā pēc aktīvo darba gaitu noslēgšanas dzīvo savulaik populārais «Panorāmas» žurnālists Jānis Dimants. Līvāni ir dzimtā puse profesorei un valodniecei Janīnai Kursītei, aktrisēm Danai Lācei un Lienai Šmukstei, komponistam Jurim Kulakovam, mūziķiem Kristīnei Kārklei – Kalniņai, Vinetai Elksnei, Atim un Jānim Auzānam un citiem.

Interesants, taču mazāk zināms ir fakts, ka dzimtas saknes no mātes Lidijas puses Līvānos ir arī slavenajam krievu aktierim Jurijam Ņikuļinam, ko pazīstam no kino klasikas filmām «Briljanta roka» un «Kaukāza gūstekne».

Šovasar – Līvānu 90 gadu jubilejā - novadnieki aicināti Līvānus atklāt no jauna. Kāds varbūt Līvānos ir dzimis, cits mācījies, kādam ar Līvāniem saistās darba gaitas, bet citam tā ir senču zeme, no kurienes cēlušies vecvecāki.

Sestdien, 16.jūlijā no plkst. 11.00 līdz 20.00 svētku norises vietā, Domes ielā darbosies Novadnieku sajūtu un atmiņu telts, kurā novadniekus gaidīs Lielā Novadnieku grāmata, kurā būs iespēja ierakstīt savu atmiņu stāstu par tiem laikiem, kas saistījušies ar Līvāniem. Būs iespēja atstāt sirsnīgu video sveicienu savai dzimtajai pilsētai. Darbosies foto automāts ar iespēju uzreiz saņemt gatavas fotogrāfijas uz Līvāniem raksturīgo ainavu fona.

Plkst. 14.00 novadniekiem plānota tikšanās Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā (iepriekš pieteikties līdz 10.jūlijam pa tālruni 29492184 vai 65307270, vai elektroniski: dome@livani.lv)Būs iespēja noskatīties jaunāko video filmiņu par Līvāniem, uzzināt kā Līvāni attīstījušies pēdējos gados, kā arī novadniekiem savstarpēji iepazīties neformālā gaisotnē. Novadniekus sveiks Līvānu mērs Andris Vaivods. Bibliotēkā varēs aplūkot jaunās Līvānu fotomākslinieces Vivitas Kokinas pilsētai veltīto fotogrāfiju izstādi.

Tiem, kas Līvānos sen nav bijuši, būs iespēja tūristu elektromobilī doties nelielā braucienā pa pilsētu, iepazīstot, kā Līvānu izmainījušies laika gaitā.

Bet vakarā – doties ar līvāniešiem kopīgā svētku gājienā un baudīt vakara koncertprogrammu, kurā šīs vasaras vienīgo brīvdabas koncertu Latgalē sniegs grupa «Carnival Youth», muzicēs Intars Busulis un Abonementa orķestris, Jānis Aišpurs no grupas «Sound Poets», Ieva Kerēvica un Nacionālā teātra aktieri.

«90 gaismas mirkļi» ir Līvānu jubilejas svētku moto, tāpēc uz Latgales mākslas un amatniecības centra sienām būs skatāma interaktīva skaņas un gaismas izrāde «Līvānu leģenda», savukārt tieši pusnaktī – iespaidīgs svētku salūts!

Pilna svētku programma

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu