Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mākslas muzeju pirmajā mēnesī apmeklējuši teju 65 000 interesentu

LETA
Mākslas muzeju pirmajā mēnesī apmeklējuši teju 65 000 interesentu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Pēc piedzīvotās rekonstrukcijas atjaunoto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) viena mēneša laikā apmeklējuši 64 864 interesentu, informēja muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina. Pēdējā pilnajā darbības gadā, kad muzejs bija atvērts apmeklētājiem pirms rekonstrukcijas sākšanas - 2012.gadā -, muzeja galvenās ēkas apmeklējums bija nepilni 100 000.

Šobrīd vislielāko muzeja apmeklētāju interesi un uzmanību saista muzeja atjaunotā un modernizētā vide, kurā var pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. No kopējā apmeklējuma skaita 19 000 apmeklēja muzeju atklāšanas dienā - 4.maijā, bet 11 875 - Muzeju nakts pasākuma laikā, kad apmeklējums bija bez maksas. Muzeja atklāšanas izstādes «Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība» apmeklējums jau ir sasniedzis 45 188.

«Jau gatavojoties muzeja atklāšanai, paredzējām, ka sabiedrības interese būs liela. To labi parādīja arī atvērto durvju dienu pasākums 2015.gada decembrī. Prognozējām, ka kopš muzeja atklāšanas dienas - 2016.gada 4.maija - līdz 2016.gada beigām muzeju apmeklēs ap 100 000 cilvēku. Šobrīd liekas, ka apmeklējums līdz gada beigām varētu pārsniegt iepriekš izteiktās prognozes,» pauda LNMM direktore Māra Lāce.

Raksturīgi pavasara/vasaras sezonai šobrīd kopējā apmeklētāju sastāvā ievērojamu procentu sastāda ārvalstu tūristi - maijā tie bija aptuveni 30% no kopējā apmeklējuma. Lai arī muzejs atvērās mācību gada noslēgumā, līdz šim muzeju ir apmeklējušas vairāk nekā 150 skolēnu grupas, un vasarā muzeju plāno apmeklēt grupas no bērnu nometnēm.

Latvijas iedzīvotāji bieži ierodas ģimenes lokā - līdz šim muzeju ir apmeklējušas jau vairāk nekā 800 ģimenes. Muzeja apmeklējums ģimenēm ir īpaši izdevīgs - atkarībā no cilvēku skaita pilnai muzeja apskatei ģimenes biļete izmaksā 5 vai 7 eiro. Turklāt, pērkot ģimenes biļeti, dāvanā var saņemt mākslas «Detektīvkarti», kas tapusi sadarbībā ar izdevniecību «Neputns» un ikvienu mazo muzeja apmeklētāju aicina iejusties mākslas detektīva lomā un iepazīt mākslas darbu noslēpumaino pasauli.

Atjaunotās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpas
Atjaunotās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpas Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Muzeju aktīvi apmeklē darbu kolektīvu grupas, kā arī interesentu grupas no Latvijas reģioniem. Mēneša laikā muzeja darbinieki ir novadījuši vairāk nekā 150 ekskursijas. Muzejā ir atsācies arī aktīvs izglītojošais darbs - jau ir notikušas vairākas radošās darbnīcas, meistarklases un lekcijas dažādām apmeklētāju grupām.

Muzejs atgādina, ka apmeklētājiem ir iespēja bez maksas lejupielādēt jauno mobilo aplikāciju «Mākslas muzejs», kas kalpos kā interaktīvs gids muzeja apmeklējuma laikā. Aplikācija bez maksas ir pieejama latviešu, krievu un angļu valodās «GooglePlay» un «AppStore». Arī tie mākslas cienītāji, kuru rīcībā nav mobilās ierīces aplikācijas lietošanai, varēs izmēģināt mūsdienu tehnoloģiju iespējas, izīrējot mobilo ierīci uz vietas muzejā.

Vēl līdz 24.jūlijam muzeja Lielajā izstāžu zālē jaunajā apakšzemes apjomā ir skatāma Miervalža Poļa personālizstāde «Ilūzija kā īstenība». Pēc tam to nomainīs apjomīga izstāde, kas veltīta latviešu mākslas klasiķa Jaņa Rozentāla 150.gadadienai «Janis Rozentāls (1866-1916). Māksla un tehnika». Izstādi pavadīs plašs izglītības programmu un pasākumu cikls.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu