Rīgā koncertu sniegs Lisa Džerarda

FOTO: Publicitātes foto

Šovakar Latvijas Nacionālajā operā koncertu sniegs mūzikas pasaulē atzinību guvušās kulta grupas «Dead Can Dance» soliste Lisa Džerarda, ar kuras balss amplitūdu var sacensties retais.

L. Džerarda uzstāsies Rīgā savas tikko uzsāktās Eiropas koncertu turnejas ietvaros. Pirms ierašanās Rīgā Lisa jau būs sniegusi koncertus Itālijā, Grieķijā, Francijā, Holandē un Vācijā. Šogad pavasarī pēc jaunākā soloalbuma «The Silver Tree» ierakstīšanas un sekmīgās pasaules turnejas gada pirmajā pusē L. Džerarda vēlreiz atgriežas Eiropā, arīdzan, lai iepriecinātu savus klausītājus Latvijā. Pēdējos solokoncertus mūziķe sniedza 2005. gadā.

Paralēli darbam grupā «Dead Can Dance» Lisa 1995. gadā uzsāka solokarjeru, laižot klajā albumu «The Mirror Pool». L. Džerardas solokarjerā ir četri albumi. Pēdējais ieraksts «The Silver Tree» ir viņas solodarbs, kurā manāma tieši uzrunājošās kino un eksperimentālās mūzikas sintēze.

L. Džerarda ir arī viņai veltītās simboliskās dokumentālās filmas «Sanctuary; Lisa Gerrard» galvenais tēls. Šī 2006. gadā uzņemtā filma, kas pagājušajā gadā debitēja lielākajā Lielbritānijas neatkarīgo filmu festivālā «Raindance Film Festival», kur saņēma atzinīgu kritiķu novērtējumu, tapusi, māksliniecei aktīvi sadarbojoties ar britu režisoru Klaivu Kolieru.

Šodien mūziķe uz pasaules mūzikas skatuves ir nostiprinājusi savu lomu kā viena no spēcīgākajām solomāksliniecēm, kura ieraksta ne tikai soloalbumus, bet arī regulāri komponē mūziku mākslas filmām «Gladiators», «Ali», «Vaļu jātniece», «Neiespējamā Misija 2», un piedalās citu komponistu albumu radīšanā. Mūziķe ir saņēmusi «Golden Globe» nomināciju par filmām «Insider» un «Ali», kā arī «Grammy» un «Oskara» nominācijas un «Golden Globe» apbalvojumu par mūziku filmai «Gladiators», bet četrus starptautiskos apbalvojumus par filmu «Vaļu jātniece».

Dažādu kultūru pārstāvētās Austrālijas pilsētas Melburnas, kur Lisa pavadīja savu bērnību, ietekmē viņas muzikālā gaume ievirzījās skaņās, kas balstījās uz turku, grieķu, īru, indiešu un pavisam Tālo Austrumu stilistiku. Vairākumam no Lisas dziesmām nav valodās eksistējošu vārdu, bet gan zilbju virknējumi, kas uzrunā pat mazu bērnu. Tomēr nevar noliegt, ka grūti rast vēl citu tik žilbinošu solodziedātāju, kuras koncerti būtu tik saturiski un apgaroti baudāmi.

Uz augšu