Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pie Brīvības pieminekļa notiks svētku koncerti

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Rīgā 4. maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgu koncertprogrammu pie Brīvības pieminekļa, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Tā sāksies ar Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru uzstāšanos, tad sekos koncerts «Dzimtenes melodijas», kurā klausītāji dzirdēs vairāku Latvijas pilsētu orķestru sniegumu kopā ar solistiem, savukārt vakarā svētku koncertā «Mūsu balsis brīvībai» skanēs apvienotā kora izpildītās dziesmas diriģenta Inta Teterovska vadībā, kā arī priecēs solistu Ievas Akurateres, Daumanta Kalniņa, Andra Ērgļa, Ievas Sutugovas, Zanes Dombrovskas, Kalvja Bormaņa un Aināra Virgas priekšnesums.

Svētku programma 4.maija rītā pie Brīvības pieminekļa sāksies jau no plkst.11, kad iedzīvotāji aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncertu. Plkst.14 notiks tradicionālā ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst.15 laukumā pie Brīvības pieminekļa, piedaloties orķestriem no Liepājas, Ventspils, Jelgavas un Rīgas, kā arī pazīstamiem solistiem - Antrai Stafeckai, Andrim Ērglim, Amandai Meržeckai, Daumantam Kalniņam un Aijai Vītoliņai, notiks koncerts «Dzimtenes melodijas». Tajā skanēs Raimonda Paula kompozīcijas, Ulda Marhilēviča skaņdarbi, latviešu komponistu patriotiskās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmu programma. Koncertu vadīs aktieris Normunds Bērzs.

Vakara svētku koncerts «Mūsu balsis brīvībai» pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst.20. Tajā piedalīsies apvienotais koris diriģenta Inta Teterovska vadībā, instrumentālā grupa ar mūziķiem Aivaru Gudro, Norbertu Skrauci, Ervingu Znotiņu, Emīlu Zilbertu, Raimondu Tigulu, kā arī solisti Ieva Akuratere, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Zane Dombrovska, Kalvis Bormanis un Ainārs Virga. Koncerta režisors ir Valters Sīlis, scenogrāfs - Didzis Jaunzems. Koncertu vadīs aktieris Mārtiņš Brūveris un tajā skanēs Emīla Zilberta aranžējumi. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt tādas tautā iemīļotas un populāras dziesmas kā «Taisnība», «Pie laika», «Tēvzemes etīde», «Dzimtā valoda», «Zaļā dziesma», «Saule, Pērkons, Daugava» un daudzas citas.

"Koncertā "Mūsu balsis brīvībai" esam iecerējuši dziesmās un vārdos visi kopā izdzīvot 4. maija notikumus. Mūzikai Atmodas laikā bija liela emocionāla nozīme, un ar tās palīdzību atcerēsimies, kādas bija tā laika šaubas, satraukumi, prieki, par ko mēs domājām toreiz, kas ir tās vērtības, kuras mums turēt apziņā šodien,» svētku koncerta ideju raksturo režisors Valters Sīlis.

Visas dienas garumā iedzīvotāji laipni aicināti pie Brīvības pieminekļa piedalīties kompozīcijas «Ziedu Latvija» veidošanā, kas būs apskatāma līdz 5. maija plkst.21.30.

4. maija svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome. Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu, par ielūgumu saņemšanu ir pieejama tīmekļa vietnē «www.kultura.riga.lv», kā arī drukātā veidā tā būs pieejama Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu