Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valmieras teātrī pirmizrāde satīriskai komēdijai «Razpļujeva sapņi»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

21.maijā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos satīriska komēdija – pēc Aleksandra Suhovo-Kobiļina lugu «Tarelkina nāve» un «Krečinska kāzas» motīviem «Razpļujeva sapņi». Iestudējuma režisors un dramatizējuma autors - Viesturs Meikšāns. Radošajā komandā scenogrāfs Reinis Suhanovs un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, bet titullomā aktieris Mārtiņš Meiers.

«Razpļujevs daudz ko ir mantojis no krievu literatūras viena no populārākajiem un visvairāk apspriestajiem tēliem - Hļestakova. Savā ziņā Razpļujevs ir tiešs Hļestakova tradīciju turpinātājs. Gogolis reiz teicis, ka tie ir cilvēki, kurus var saukt par ēnām, mirāžām, burbuļiem, cilvēkiem bez sava kodola. Viņi ir tie, kurus izveido citi. Viņi runā un darbojas bez jebkādas saprašanas. Viņi ir godīgi savos melos, sirsnīgi savā liekulībā. Šādi cilvēki ir liels pārbaudījums apkārtējiem. Valmieras teātra izrāde ir iegremdēšanās spilgtajā un dzīvespriecīgajā krievu literatūras pasaulē. Tā ir dziļa savā cilvēcībā un dzirksteļojoša savā atraktivitātē. «Razpļujeva sapņi» ir izrāde par vēlmi netikt aizslaucītam mūžības mēslainē,» par savu topošo izrādi stāsta režisors Viesturs Meikšāns.

Pārējās lomās: Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Māra Mennika, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Imants Strads un Ieva Džindža.

Tuvākās «Razpļujeva sapņu» izrādes: 28.maijā un 10., 12. jūnijā. Biļetes var iegādāties visās «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu